W lipcu 2013 rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu realizację projektu czytelniczego "Znani Ludzie Czytają Dzieciom". Celem  projektu jest tworzenie wokół dzieci, sympatycznej atmosfery kontaktu z książką, wyrabianie od najwcześniejszych lat potrzeby obcowania ze słowem drukowanym oraz pogłębianie więzi między dzieckiem i dorosłymi, którzy dają przykład, w jaki sposób można wartościowo spędzać czas.

 

Nasi Goście:

 

Tomasz Kaczor

14.11.2019

Pan Tomasz Kaczor jest kajakarzem z wieloma sukcesami - m.in. dwukrotnym olimpijczykiem czy wicemistrzem świata. Podczas spotkania przeczytał dzieciom książkę pt.: "Piotruś Królik", co sprawiło dzieciom dużą radość. Pan Tomasz pokazał także przedszkolakom swoje medale, które zdobył podczas różnych wydarzeń sportowych. 

 

Agnieszka Steur

15.03.2018

Pani Agnieszka Steur jest pedagogiem oraz autorką książki o krasnoludku Kwasku. Podczas spotkania pani Agnieszka przeczytała dzieciom fragment swojego dzieła, a także opowiedziała skąd w jej głowie pojawił się pomysł na książkę. Okazało się, że krasnoludek Kwasek mieszka w jej domu! Dzieci były bardzo zainteresowane opowiadaniem i już nie mogą doczekać się kolejnej części książki - o tym jak krasnoludek spotkał kota.

 

Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak

12.09.2017

Dzisiaj do Baśniowego Zamku przybył wyjątkowy gość: pan Jacek Jaśkowiak - Prezydent Miasta Poznania. Podczas spotkania przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały przygód Pana Kuleczki, a także jego przyjaciół: Kaczki Katastrofy, Psa Pypcia i Muchy Bzyk-Bzyk. Na koniec dzieci zadały kilka pytań, na które pan prezydent bardzo chętnie odpowiedział.


 

Wiceprezydent Jędrzej Stolarski

06.12.2016

W Baśniowym Zamku gościliśmy dziś pana Jędrzeja Stolarskiego - wiceprezydenta Poznania. Nasz miły gość przeczytał dzieciom opowiadanie o przygodach słonia Elmera i jego dziadka Eldo. Wielką niespodzianką dla dzieci była obecność samego Elmera, który razem z nimi wysłuchał opowieści i odpowiedzi pana prezydenta na pytania dzieci. A ponieważ dziś obchodzimy Mikołajki, pan Wiceprezydent Stolarski postanowił zostać Mikołajem i przygotował dla dzieci upominki.

Z wypożyczenie stroju Elmera dziękujemy Wydawnictwu Papilon - wydawcy książek o przygodach Elmera.


 

 

Marta Idzik - Ropa

22.11.2016

Pani Marta Idzik - Ropa to autorka przewodników i zbeletryzowanych legend dla dzieci. Podczas spotkania z naszymi Przedszkolakami autorka przeczytała napisaną przez siebie legendę toruńską pt.:" O Kasi, Janku Krawczyku i Chwytowie". Podczas spotkania, okazało się, że wiele dzieci marzy o tym by zostać pisarzem, pisarką. Miejmy nadzieję, że spotkanie z p. Martą Idzik - Ropą będzie dla nich inspiracją.


 

Joanna Olenderek - Poznańskie Centrum Świadczeń

23.05.2016

Dziś odwiedziła nas pani Joanna Olenderek - zastępca dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Promując wśród najmłodszych czytanie książek, zaprezentowała przedszkolakom

opowiadanie "Mama Mu sprząta".

Dzieci koniecznie chciały się dowiedzieć, jaki tytuł nosi ulubiona książka

pani Joanny Olenderek z dzieciństwa. Okazało się, że były to "Dzieci z Bullerbyn".

Przedszkolaki gorąco dziękują za otrzymane upominki: odblaski, smycze i kolorowanki.

Pani Joanna Olenderek serdecznie zaprasza Wszystkich Państwa na Poznańskie Dni Rodziny.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na poniższej stronie:

http://www.poznan.pl/mim/main/poznanskie-dni-rodziny-2016,p,34171.html

 

Wiceprezydent Mariusz Wiśniewski

24.11.2015

Dzisiaj gościliśmy wiceprezydenta Poznania pana Mariusza Wiśniewskiego, który w naszym mieście odpowiada m.in. za sprawy oświaty. Pragnąć zachęcić dzieci do jak najczęstszego sięgania po książki, nasz Gość przeczytał dzieciom zabawną i ciepłą opowieść o Mai, która bardzo chciała mieć zwierzątko. Pan Wiśniewski przygotował dla przedszkolaków jeszcze jedną niespodziankę - podarował nam książeczki o Poznaniu, dzięki którym jeszcze lepiej poznamy nasze miasto.


 

Przemysław Alexandrowicz

08.05.2015

Pan Przemysław Alexandrowcz, Przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania, przeczytał dziś naszym przedszkolakom książeczkę "101 przygód Koziołka Matołka". Perypetie sympatycznego Koziołka bawią dzieci już od wielu lat, znane są na pewno rodzicom i rodzeństwu przedszkolaków. Dzięki dzisiejszemu spotkaniu nasi milusińscy zyskali nowego książkowego przyjaciela.


Karolina Adamska

20.01.2015

Na spotkanie z książką zaprosiła dziś przedszkolaki pani Karolina Adamska - Wizytator Kuratorium Oświaty. Podczas dzisiejszego spotkania dzieci wysłuchały zabawnych i żartobliwych wierszyków Wandy Chotomskiej. Aby zachęcić dzieci do kolejnych spotkań z książkami pani Adamska podarowała nam "Bajki o krasnoludkach". Bardzo dziękujemy! Na początek książka trafiła do Czarodziejskich Smoków, ale na pewno przeczytają ją dzieci ze wszystkich grup.


 

Paweł Chudziński

27.10.2014

Dzisiaj gościliśmy w Baśniowym Zamku pana Pawła Chudzińskiego, Prezesa Zarządu Aquanet. Na dzisiejsze spotkanie Pan Prezes wybrał bajkę z serii "Pan Kuleczka", jedną z bardziej znanych i lubianych przez dzieci książek. Dodatkową atrakcją dzisiejszej, bardzo miłej, wizyty były przygotowane przez naszego gościa upominki dla dzieci.


Wojciech Tulibacki

25.06.2014

Goszczący dziś w naszym przedszkolu pan Prezes Wojciech Tulibacki, zaprosił dzieci na spotkanie z Elmerem - słoniem w kratkę. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały historii o jednym ze swoich ulubionych książkowych bohaterów Tak miłe spotkanie z pewnością przyczyni się do zainteresowania dzieci literaturą i zachęci je do sięgania po kolejne książki.

http://www.mpk.poznan.pl/aktualnosci/2611-prezes-czytal-dzieciom

Krzysztof Bugajak

17.06.2014

Dzisiaj gościliśmy w naszym przedszkolu pana kpt. Krzysztofa Bugajaka Zastępcę Dowódcy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Poznaniu. Nasz gość przeczytał dzieciom pełną humoru książkę Ulfa Starka "Jak tata się z nami bawił".


Dariusz Majchrowicz

16.04.2014

Baśniowy Zamek odwiedził dzisiaj pan Dariusz Majchrowicz, założyciel i dyrektor Zespołu Ludowego AWF "Poznań i twórca i dyrektor Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje". Nasz gość przeczytał dzieciom legendę o Szewczyku Dratewce. Spotkanie zakończył występ dzieci z grupy Czarodzieje, które zaprezentowały tańce i przyśpiewki wielkopolskie.


Antonina Kowtunow

28.02.2014

Dzisiaj gościliśmy panią Antoninę Kowtunow, solistkę Teatru Wielkiego w Poznaniu, która przeczytała dzieciom książeczkę o przygodach pana Kuleczki i jego przyjaciół. Podczas rozmowy z dziećmi, pani Kowtunow opowiadała o swoich ulubionych książkach i ich bohaterach.


 

Aleksander Machalica

17.02.2014

Zaproszenie do Baśniowego Zamku przyjął pan Aleksander Machalica, aktor Teatru Nowego w Poznaniu, który przeczytał dzieciom książkę Ulfa Starka i Evy Eriksson "Jak tata pokazał mi wszechświat". Było to niezapomniane spotkanie dla wszystkich - dzieciom bardzo spodobała się opowieść o przygodach małego Ulfa, a panu Machalicy nasze przedszkole i przedszkolaki.


 

Przemysław Foligowski

24.01.2014

Do czytania książek zachęcał dzisiaj przedszkolaki z Baśniowego Zamku pan Przemysław Foligowski, Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania. Dzięki naszemu gościowi dzieci zyskały nowego przyjaciela - słonia w kratkę o imieniu Elmer, którego przygody bardzo wszystkich zaciekawiły.


 

Tomasz Goehs

09.01.2014

Naszym dzisiejszym gościem był pan Tomasz Goehs, perkusista zespołu Kult. Na spotkanie z przedszkolakami pan Tomasz wybrał książeczkę o przygodach Pana Kuleczki, gdyż jest to postać dobrze mu znana z czasów gdy czytywał bajki swoim dzieciom. Podczas rozmowy z dziećmi nasz gość namawiał dzieci, by jak najczęściej sięgały po książki i by były miłe dla innych ludzi.

Stefania Stuligrosz

16.12.2013

Dzisiaj gościliśmy panią Stefanię Stuligrosz (córkę profesora Stefana Stuligrosza) z wnukiem Nikodemem.Nasz gość przeczytał przedszkolakom książeczkę "Franklin i prezent świąteczny". Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały historii o przygodach sympatycznego żółwika, a pani Stuligrosz ciekawie i z radością odpowiadała na pytania maluchów.


Mariusz Rumak

27.11.2013

Projekt Znani Ludzie Czytają Dzieciom uświetnił dziś swoją obecnością trener KKS Lech, pan Mariusz Rumak, który przeczytał przedszkolakom książeczkę pt.:" Mela na zakupach". Podczas spotkania nasz gość zachęcał dzieci do czytania, powiedział również, że sam chętnie czyta, a książki wspomina jako najfajniejszy prezent od Mikołaja. Reportaż z wizyty pana Mariusza Rumaka można obejrzeć klikając w poniższy link. Materiał o nas rozpoczyna się w 19 minucie.

http://wtkplay.pl/video-id-8070-puls_dnia_z_srody_27_listopada


Michał Kaleta

20.11.2013

W dniu dzisiejszym Baśniowy Zamek odwiedził Pan Michał Kaleta - aktor Teatru Polskiego. Wykorzystując swój aktorski talent, nasz gość przeczytał dzieciom książkę pt.:"Mela na rowerze". Odpowiadając na pytania dzieci Pan Michał Kaleta m.in. wspomniał książki, które w dzieciństwie czytali mu rodzice i swoją ulubioną postać z bajki.


Piotr Reiss

18.10.2013

Goszczący w naszym przedszkolu Pan Piotr Reiss, przeczytał dzieciom opowieść pod tytułem "Nusia i bracia łosie". Piłkarz Lecha Poznań gorąco zachęcał dzieci zarówno do uprawiania sportu jaki i częstych spotkań z książką. Na zakończenie spotkania Pan Piotr Reiss, podobnie jak poprzedni nasi goście, odpowiadał na pytania przedszkolaków.


 

Patryk Kniat

20.09.2013

Kontynuując realizację projektu Znani Ludzie Czytają Dzieciom zaprosiliśmy do naszego przedszkola trenera drugiego składu Lecha Poznań Pana Patryka Kniata, który przeczytał dzieciom wiersze Jana Brzechwy. Nasz gość  odpowiadał również na pytania zadawane przez przedszkolaków. Obszerna relacja z tego spotkania dostępna jest na stronie Lech TV.

http://lech.tv/video-id-6886-trener_w_basniowym_zamku

 

Prezydent Ryszard Grobelny

15.07.2013

Inaugurując projekt Znani Ludzie Czytają Dzieciom zaprosiliśmy do naszego przedszkola Prezydenta Poznania Pana Ryszarda Grobelnego, który przeczytał dzieciom opowiadanie o Panu Kuleczce. Pan Prezydent odpowiedział również na pytania zadawane przez przedszkolaków.