Miasteczko Oświatowe to organizacja obejmująca następujące placówki:

  • Przedszkole nr 163 "Baśniowy Zamek"
  • Przedszkole nr 148 "Mali Europejczycy"
  • Przedszkole nr 35 im. Króla Maciusia
  • Przedszkole nr 24 "Bajkonutki"
  • Szkołę Podstawową nr 17 im. J.I. Kraszewskiego
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 15
  • Poradnia Pedagogiczno - Psychologiczna nr 4

Celem Miasteczka Oświatowego jest przede wszystkim integracja dzieci.

Organizacje wspierające działalność to: Jednostka Pomocnicza Piątkowo, Piątkowskie Centrum Kultury"Dąbrówka", Administracja Osiedla Bolesława Chrobrego.

W ramach działalności Miasteczka Oświatowego odbywają się liczne imprezy, jak choćby Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka,  Przeglądy Piosenki, Prezentacje Artystyczne czy też "Crazy slide", czyli Zjazd na Byle Czym.

 

Minione przedsięwzięcia:

Spartakiada 06.06.2018 - nadszedł czas na jedno z najbardziej lubianych przez dzieci wydarzeń Miasteczka Oświatowego. Spartakiada sportowa! To tutaj przedszkolaki mogą poczuć się jak prawdziwi sportowcy podczas zmagań z różnymi zadaniami, a także dobrze się bawić motywując się wzajemnie. A wszystko okraszone nutką rywalizacji. Ćwiczenia dla każdej grupy wiekowej odbywają się w innym przedszkolu, więc z zadaniami każdy bez problemu sobie poradził. Po takim wysiłku każdemu małemu sportowcowi należał się poczęstunek i oczywiście pamiątkowy medal.

 

Turniej piłkarski 22, 23, 25.05.2018 - W tym roku podczas Turnieju piłkarskiego nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Smoków i Czarodziejów. Wszystkie placówki Miasteczka Oświatowego spotkały się ze sobą w eliminacjach na boisku Przedszkola nr 148. Ależ to były emocje! Przedszkolaki grały na najwyższym poziomie. Niestety nie udało nam się dostać do finału w SP 17 i ostatecznie zajęliśmy 6 miejsce. Zwycięski puchar zdobyło Przedszkole nr 189. Na pamiątkę wspaniałej gry każde dziecko otrzymało piłkę.

 

Kartoniada 27.04.2018 - Z okazji zbliżającego się Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji 3 maja odbyła się Kartoniada. Wszystkie placówki Miasteczka Oświatowego spotkały się w parku na os. Chrobrego. Na miejscu wyrecytowały wiersz pt.: "Katechizm polskiego dziecka" oraz zaśpiewały piosenkę pt.: "Namaluję Polskę". Następnie przedszkola utworzyły wielką flagę Polski - trzymając w rękach nad głową białe i czerwone kartonowe tekturki. Całe spotkanie zakończyło się uroczystym marszem do swoich przedszkoli z powiewającymi flagami w rękach. 

 

 

 III Festiwal Bajek 19.04.2018 - Podczas kolejnej edycji Festiwalu Bajek, organizowanego przez nasze przedszkole w SP nr 17, grupa Elfów zaprezentowała inscenizację pt.: "Żaby i bociany" oraz zaśpiewała piosenkę "Jesteśmy żaby, aby". W podziękowaniu za pięknie przygotowany występ dzieci otrzymały dyplom, książeczkę z piosenkami oraz instrumenty muzyczne.

 

Powitanie wiosny 21.03.208 - W tym roku powitaliśmy wiosnę w Przedszkolu nr 148. Dzieci z każdej placówki Miasteczka Oświatowego przedstawiły swój gaik, a także portret Pani Wiosny. Następnie zaprezentowały prezent dla Wiosny - piosenkę, wiersz lub zabawę ruchową. Po udanej zabawie wróciły do przedszkola z piosenką na ustach oraz grając na instrumentach i obwieszczając wszystkim, że to pierwszy dzień wiosny, a zima odeszła w zapomnienie.

 

Międzyprzedszkolny Przegląd Muzyczny pt.: "Hity z Akademii Pana Kleksa" 15.03.2018 - Przedstawiciele z grupy Elfów i Chochlików reprezentowali nasze przedszkole podczas Międzyprzedszkolnego Przeglądu Muzycznego pt.: "Hity z Akademii Pana Kleksa", który miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 17. Gabrysia Z. pięknie zaśpiewała piosenkę pt.: "Na wyspach Bergamutach", a Emilka Z. zachwyciła wszystkich wykonaniem utworu pt.:"Witajcie w naszej bajce". Dzieci na pamiątkę otrzymały wspaniałą statuetkę, dyplom, a także książkę pt.:"Akademia Pana Kleksa". 

Kolędowanie dla Seniorów 18.01.2018 - W tym roku po raz kolejny każda z placówek Miasteczka Oświatowego wybrała jedną grupę do występów dla Seniorów. Nasze przedszkole reprezentowali Czarodzieje, którzy przedstawili krótką inscenizację dotyczącą góralskich zwyczajów. Piękne stroje oraz kolędy i życzenia mówione gwarą góralską wzbudziły duże zainteresowanie naszych gości. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały matę sensoryczną służącą do masażu dziecięcych stópek.


 

Konkurs pieśni patriotycznych Złota Nutka 15.11.2017 - Grupa Smoków reprezentowała nasze przedszkole podczas Konkursu pieśni patriotycznych. Dzieci pięknie zaśpiewały aż trzy piosenki: "Ułani", "Na nowej górze" oraz "Raduje się serce". Za trud włożony w przygotowanie i fantastyczny występ soliści otrzymali dyplomy, a także inne liczne nagrody takie jak cukierki, balony, lizaki oraz mikrofony.

 

Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka 25.09.2017 - Mimo szczerych chęci obchodzenia Dnia Przedszkolaka z innymi placówkami z naszego osiedla, pogoda dwukrotnie pokrzyżowała nam plany. Z tego powodu obchody przenieśliśmy do przedszkola, gdzie każda grupa świętowała indywidualnie. Było dużo zabaw, piosenek oraz konkurencji sportowych. Dzieci powtórzyły słowa przysięgi i przypieczętowały ją palcem umoczonym w farbie. Otrzymały także opaski związane z nazwą swojej grupy oraz odznaki "Jestem przedszkolakiem". Zabawa była wspaniała!

 

Bieg Chrobrego 29.09.2017 - Po raz kolejny nasze przedszkolaki mierzyły swoje siły w Biegu Chrobrego. W tym roku możemy być wyjątkowo dumni, ponieważ dzieci z naszego przedszkola zajęły większość miejsc medalowych. Z wielką radością prezentowały na podium swoje trofea. Kto wie, może w przyszłości zostaną zawodowymi sprinterami? Bieg Chrobrego pokazał, że mają do tego duże predyspozycje. Wielkie gratulacje!

Nasi zwycięzcy:

4-latki
Dziewczynki: I miejsce - Helenka S. (Elfy), II miejsce - Maja N. (Elfy), III miejsce - Gabrysia Z. (Elfy)
Chłopcy: I miejsce - Wojtek S. (Elfy), II miejsce - Wojtek J. (Elfy), III miejsce -  Kamil S. (Elfy)
5-latki
Dziewczynki: I miejsce - Ada H. (Czarodzieje), II miejsce - Olga P. (Chochliki), III miejsce - Kasia T. (Chochliki)
Chłopcy: I miejsce - Ignacy Cz. (Smoki), II miejsce - Borys W. (Chochliki), III miejsce - Kuba W. (Smoki)
6-latki
Dziewczynki: I miejsce - Laura P. (Czarodzieje), II miejsce - Ola S. (Czarodzieje), III miejsce - Matylda K. (Czarodzieje)

 

 

Spartakiada 31.05.2017 - we wszystkich przedszkolach Miasteczka Oświatowego odbyły się dziś zawody sportowe dla dzieci. Każde przedszkole gościło dzieci z jednej grupy wiekowej, więc zadania dostosowane były do ich umiejętności. Ponieważ w naszych spartakiadach nie ma wygranych i przegranych, każde dziecko na zakończenie imprezy otrzymało medal. Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na wspólny posiłek, który pozwolił wszystkim zregenerować siły i odpocząć przed powrotem do przedszkola.


Turniej piłkarski 22, 23, 29.05.2017 - Drużyna złożona z chłopców z grupy Smoki wzięła udział w Turnieju piłkarskim Miasteczka Oświatowego. Eliminacje rozegrano    w Przedszkolu nr 148 "Mali Europejczycy", a finał na boisku przy SP nr 17. Tegoroczny puchar powędrował do Przedszkola nr 35 im. Króla Maciusia I. Nasi chłopcy zajęli czwarte miejsce.

Festiwal Bajek 20.04.2017 - W SP nr 17 odbył II Festiwal Bajek organizowany przez nasze przedszkole Każda z  placówek Miasteczka Oświatowego wybrała jedną inscenizację i przedstawiła ją podczas Festiwalu. Nasze przedszkole w tym roku reprezentowały Elfy, które przygotowały zabawną inscenizację pt.:"Jak kotek mlekiem częstował".

 

Powitanie wiosny 21.03.2017 -Tegoroczna wiosna rozpoczęła się w Przedszkolu nr 35. Tam właśnie przybyły przedszkolaki z placówek Miasteczka Oświatowego, by pożegnać zimę i powitać wiosnę. W wesoły, kolorowy wiosenny nastrój wprowadziło dzieci przedstawienie o czterech porach roku oraz zabawy i piosenki o tematyce wiosennej a głośny przemarsz przez park z pewnością wystraszył zimę i ostatecznie przegnał ją z naszego miasta.


Kolędowanie dla seniorów 12.01.2017 - dzieci z przedszkoli Miasteczka Oświatowego oraz z klas I-III Szkoły Podstawowej nr 17 zaprosiły dziś seniorów do wspólnego kolędowania. Program artystyczny przygotowany przez małych artystów obejmował różnorodne kolędy i pastorałki, dzięki czemu każdy gość mógł znaleźć coś dla siebie.


Przegląd Piosenki "Pod poznańskim koziołkiem" 29.11.2016 -  Chochliki reprezentowały dziś nasze przedszkole podczas Przeglądu Piosenki Miasteczka Oświatowego. Dzieci fantastycznie zaśpiewały piosenkę "Wielkopolska Pyra", pokazały wszystkim jak pracują "Praczki" i wykonały układ taneczny ze śpiewem do piosenki ludowej "Maryniu Jaś jedzie". Wspaniały występ wzbogaciły dodatkowo stroje ludowe, w których dzieci pięknie się prezentowały. Na pamiątkę występu Chochliki otrzymały dyplom i nagrodę w postaci dzwonków muzycznych, z których każdy wydaje inny dźwięk gamy.

Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka 26.09.2016 - po raz kolejny Dzień Przedszkolaka świętowaliśmy z dziećmi z placówek Miasteczka Oświatowego. Jak na przedszkolaki przystało, świętowaliśmy zabawą, tańcem i piosenką. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia, przemaszerowaliśmy przez park obwieszczając wszystkim, że dziś obchodzimy Nasze Święto - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.

Ogólnopolski Bieg Chrobrego 23.09.2016 w tegorocznym biegu udział wzięły wszystkie grupy z wyjątkiem Skrzatów. W konkurencji trzy -i czterolatków nasze przedszkolaki okazały się bezkonkurencyjne i zajęły wszystkie miejsca na podium.Nasi zwycięzcy to:

Dziewczynki: I miejsce -  Kasia T. (Elfy), II miejsce - Weronika L. (Czarodzieje), III miejsce - Weronika F. (Elfy).

Chłopcy: I miejsce - Mikołaj T. (Elfy), II miejsce - Ksawery K. (Elfy), III miejsce - Borys W. (Elfy)


Turniej Piłki Nożnej 19,20,23.05.2016 - po raz kolejny w Miasteczku Oświatowym dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności piłkarskie. W tym roku nasze przedszkolaki zajęły III miejsce. Wszystkim uczestnikom turnieju oraz ich trenerom gratulujemy!

 

Spartakiada Sportowa 09.05.2016 - dziś wszystkie przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoje siły w różnych konkurencjach sportowych. Udowodniły, że biegi, skoki, strzelanie piłą do bramki czy przeciąganie liny to nic strasznego. W pocie czoła zaliczały kolejne konkurencje sportowe, by na końcu, ku wielkiej radości, otrzymać pamiątkowy złoty medal.

 

I Przegląd Bajek 27.04.2016 - dziś przedszkolaki pokazały na scenie, jak wielką rolę w życiu dziecka oraz dorosłego, odgrywają bajki. W pięknych strojach dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie na scenie w Szkole Podstawowej nr 17. Można było zobaczyć takie inscenizacje, jak: "Rzepka", "Legenda o smoku wawelskim", "Brzydkie Kaczątko", "Przygody Kotka Psotka". Nasze przedszkole zaprezentowało trzy krótkie inscenizacje "Sześć kucharek", "O stworkach w workach" oraz "Kredki siostrzyczki" na podstawie utworów D. Gellner. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz pamiątkowym dyplomem i zbiorek bajek, w które z pewnością będą się wsłuchiwać podczas przedszkolnego odpoczynku przy książce.

 

Powitanie Wiosny 21.03.2016 - "Siadaj zimo na sanki i uciekaj już..." - słowami piosenki oraz przygotowanymi wcześniej hasłami dzieci, na terenie Przedszkola nr 35 im. "Króla Maciusia", żegnały mijającą porę roku. Śpiewem oraz grą na instrumentach zachęcały Wiosnę, by już u nas na dobre zagościła. Przystroiły pięknie kwiatami jej suknię oraz zaśpiewały dla niej piosenkę.

Kolędowanie dla seniorów 14.12.2015 - W auli Szkoły Podstawowej nr 17 wystąpiły grupy kolędnicze z Przedszkoli skupionych wokół Miasteczka Oświatowego. Zaproszeni Seniorzy podziwiali występy przedszkolaków, a także wspólnie z nimi śpiewali kolędy i pastorałki.


Bieg Chrobrego 25.09.2015 - Już po raz trzeci przedstawiciele najstarszych grup Baśniowego Zamku wzięli udział w Biegu Chrobrego. Nasze przedszkolaki i tym razem nie zawiodły. Z prawdziwą dumą prezentujemy listę zwycięzców w tegorocznym biegu. W kategorii dzieci czteroletnich I miejsce zajęła Iga z Czarodziejów a miejsce III Mikołaj z tej samej grupy. Wśród pięciolatków Magda zajęła miejsce II a Hania - III. Na podium stanęli również Sebastian z Czarodziejów i Jakub ze Smoków. Gratulujemy !!!!


Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka 25.09.2015 - Uroczyste obchody Dnia Przedszkolaka odbyły się w naszym ogrodzie. Gościliśmy dzieci z Przedszkoli nr 24, 35 i 148. W wesołej atmosferze dzieci prezentowały swoje ulubione przedszkolne zabawy, odśpiewały hymn Dnia Przedszkolaka i złożyły uroczyste przedszkolne przyrzeczenie bycia wspaniałym przedszkolakiem. Na zakończenie dzieci przeszły w korowodzie przez park na os. Chrobrego.


Turniej piłkarski 20-21, 25.05.2015 - w tegorocznym Turnieju Piłkarskim rywalizowały drużyny  pięciolatków. Nasze przedszkole reprezentowali chłopcy z Czarodziejskich Smoków, a koleżanki i pozostali koledzy z drużyny dopingowali ich z całych sił. Eliminacje odbyły się w Przedszkolu nr 148, a finał w SP nr 17. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Przedszkola nr 35 "Król Maciuś". Piłkarze wszystkich drużyn, za udział w rozgrywkach otrzymali piłki.