Miasteczko Oświatowe to organizacja obejmująca następujące placówki:

  • Przedszkole nr 163 "Baśniowy Zamek"
  • Przedszkole nr 148 "Mali Europejczycy"
  • Przedszkole nr 35 im. Króla Maciusia
  • Przedszkole nr 24 "Bajkonutki"
  • Szkołę Podstawową nr 17 im. J.I. Kraszewskiego
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 15
  • Poradnia Pedagogiczno - Psychologiczna nr 4

Celem Miasteczka Oświatowego jest przede wszystkim integracja dzieci.

Organizacje wspierające działalność to: Jednostka Pomocnicza Piątkowo, Piątkowskie Centrum Kultury"Dąbrówka", Administracja Osiedla Bolesława Chrobrego.

W ramach działalności Miasteczka Oświatowego odbywają się liczne imprezy, jak choćby Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka,  Przeglądy Piosenki, Prezentacje Artystyczne czy też "Crazy slide", czyli Zjazd na Byle Czym.

 

Minione przedsięwzięcia: 

2022/2023

Przegląd piosenki przedszkolnej "Złota Nutka"

25.11.2022

Podobnie, jak w latach ubiegłych, przedszkolaki należące do społeczności Miasteczka Oświatowego, miały okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne,

podczas przeglądu piosenki "Złota Nutka". Impreza odbyła się w Piątkowskiej Społecznej Szkole im. dr W. Błeńskiej.

Tematyka tegorocznego przeglądu to po prostu muzyka dziecięca.

Sześciolatki z "Baśniowego Zamku" - Czarodzieje i Smoki - przygotowały utwór Majki Jeżowskiej "Dłonie".

Był to bardzo mile spędzony czas. Wszystkie grupy uczestniczące w przedsięwzięciu otrzymały pamiątkowy dyplom oraz nagrodę, w postaci gry liczbowej.

 

Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka

20.09.2022

Świętowanie tego wyjątkowego dnia rozpoczęliśmy w ogrodzie przedszkolnym "Baśniowego Zamku". Po dynamicznej rozgrzewce i odśpiewaniu "Hymnu przedszkolaka" dzieci złożyły uroczystą przysięgę, obiecując sprzątanie zabawek po każdej zabawie, zjadanie śniadania i przyjazne zachowania względem innych przedszkolaków.

Z pięknymi opaskami na głowach oraz instrumentami muzycznymi w rękach, ruszyliśmy do pobliskiego parku, by oznajmić całej lokalnej społeczności, że dziś swoje święto mają wszystkie przedszkolaki.

 

 

 

Spartakiada 8.06.2022r. - Spartakiada to wydarzenie sportowe Miasteczka Oświatowego na które cały rok czekają wszystkie przedszkolaki! W tym roku Spartakiada odbyła się 8 czerwca w naszym ogrodzie przedszkolnym. Imprezę rozpoczęła wspólna rozgrzewka przy muzyce.  Na dzieci czekało wiele konkurencji sportowych podczas których mogły zaprezentować swoje umiejętności. Przedszkolaki uczestniczyły w konkurencjach m.in. takich jak: wspinanie się po ściance wspinaczkowej, pokonywanie toru przeszkód, przejście po równoważni, rzut woreczkiem do celu, toczenie hula-hoop, slalom z piłką między pachołkami, strzał do bramki. Na koniec sportowych zmagań na dzieci czekały medale oraz słodki poczęstunek. Podczas wydarzenia można było poczuć w powietrzu atmosferę dobrej rywalizacji. 

                                                        

                                                       

 

Piłkarska Liga Przedszkolaków Piątkowo 18.05.2022. - chłopcy najstarszej grupy naszego przedszkola "Smoki" wzięli udział w turnieju piłki nożnej. "Smoki" zajęły 1 miejsce w turnieju otrzymując medale oraz puchar. Serdecznie gratulujemy! :)

                                                                                                 
                                                                                                  

 

Kartoniada 29.04.2022r. - trzy grupy z naszego przedszkola tj. Chochliki, Czarodzieje, Smoki wzięły udział w uroczystym wydarzeniu w parku na os. Chrobrego. Spotkanie Miasteczka Oświatowego odbyło się w ramach podsumowania projektu edukacyjnego "Kartoniada". Podczas spotkania dzieci wzięły udział w rozmowie na temat świąt narodowych, wspólnie odpowiedziały na pytania z "Katechizmu Polskiego Dziecka", utworzyły z kolorowych kartów flagę, a także zaśpiewały piosenkę "Namaluję Polskę".

Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz zdjęć z przebiegu imprezy:

   

 

V Festiwal Bajek - kwiecień 2022 r.
W tym roku już po raz piąty Przedszkole nr 163 "Baśniowy Zamek" zorganizowało Festiwal Bajek w którym wzięli udział przedstawiciele placówek wchodzących w skład Miasteczka Oświatowego. Reprezentantami naszego przedszkola była grupa Elfy, która przygotowała przedstawienie pt.: "Kwiatuszki z puszki".
Zapraszamy do obejrzenia występu:
 

Powitanie Wiosny 21.03.2022r. - dwie grupy z naszego przedszkola tj. Smoki oraz Chochliki brały udział w uroczystym powitaniu wiosny w parku na os. Chrobrego.  Każde przedszkole zaprezentowało przygotowaną przez siebie piosenkę o tematyce wiosennej. Nasze przedszkolaki wspólnie głośno zaśpiewały piosenkę pt. "Promyk Słońca". Ponadto dzieci wzięły udział w kolorowym korowodzie, wspólnie z innymi przedszkolakami zatańczyły Taniec Mai. Na koniec imprezy każde dziecko otrzymało kolorowy medal. Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili czas :)

  

 

Przegląd Piosenki "Złota nutka"-  najstarsza grupa przedszkolna Smoki brała udział w przeglądzie piosenek o jesieni  "Złota Nutka". W tym roku, ze względu na pandemię, przegląd również odbywał się w formie online. Dzieci z przedszkoli i szkół nagrały swoje występy, a następnie dostarczyły filmy do organizatorów. W tym roku Smoki przygotowały piosenkę "Już zapraw nadszedł czas" do której wykonały wesoły teledysk. Smoki za udział w przeglądzie otrzymały dyplom oraz upominek w postaci gry planszowej oraz nagrania występów. Serdecznie gratulujemy!!

Zapraszamy do obejrzenia filmu z występu:

Występ Smoków "Złota Nutka"

 

 

Bieg Chrobrego 24.09.2021 - Już po raz kolejny nasze przedszkolaki wzięły udział w Biegu Chrobrego. Cykliczne wydarzenie Miasteczka Oświatowego odbyło się w piątek 24 września. Dzieci dały z siebie wszystko, dumnie reprezentowały nasze przedszkole w wyścigach, a także świetnie się bawiły podczas dopingowania. W tym roku dzieci z naszego przedszkola zajęły większość medalowych miejsc. Dzieci otrzymały nagrody w postaci medali, piłek oraz paletek do gry w badmintona. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

 

    

       

   

 

Dzień przedszkolaka 23.09.2021 - Pierwszym z wydarzeń w ramach Miasteczka Oświatowego w nowym roku szkolnym tradycyjnie jest już Dzień Przedszkolaka. W tym roku, wydarzenie odbyło się w czwartek 23 września w naszym ogrodzie przedszkolnym. Po wspólnej muzycznej rozgrzewce, prezentacji zabaw ruchowych oraz haseł związanych z Dniem Przedszkolaka, nadszedł czas na uroczystą przysięgę i odśpiewanie Hymnu Przedszkolaka. Każde dziecko otrzymało odznakę. Na koniec uroczystości wszystkie dzieci wzięły udział w kolorowym korowodzie dookoła ogrodu. Natomiast, dzieci z najstarszej grupy przemaszerowały po parku w radosnych okrzykach, a także grały głośno na różnych instrumentach, aby każdy dowiedział się, że dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka.

 

 

 

 

  

      


IV Festiwal Bajek 2021 - Podczas kolejnej edycji Festiwalu Bajek, który ze względu na pandemie odbył się w formie online, każda placówka z Miasteczka Oświatowego przygotowała interesujący występ. Nasze przedszkole reprezentowały Elfy, które przygotowały inscenizację oraz piosenkę pt. "Witaminy".  W podziękowaniu za przepięknie zaprezentowany występ dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody muzyczne. Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

IV Festiwal Bajek 2021 


Przegląd Twórczości dziecięcej pt. "Dzieci o swoich prawach i obowiązkach"
- Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w przeglądzie twórczości dziecięcej pt. "Dzieci o swoich prawach i obowiązkach" organizowanym przez Miasteczko Oświatowe. Celem konkursu było poznawanie przez dziecko przysługujących mu praw oraz uświadomienie znaczenia poszanowania praw innych, poszerzenie wiedzy na temat wartości obowiązków, a także pobudzenie kreatywności, pomysłowości oraz umiejętności wypowiedzi w formie plastycznej. Zadaniem dzieci, które brały w konkursie, było wyjaśnienie jak rozumie swoje prawa i obowiązki oraz przedstawienie wypowiedzi w formie ilustracji. Dzieci z naszego przedszkola zostały nagrodzone a ich prace umieszczono w książce. Zwycięzcom gratulujemy serdecznie wygranej i talentu! 

 

    

 Spartakiada - Spartakiada to wydarzenie sportowe Miasteczka Oświatowego na które cały rok czekają wszystkie przedszkolaki! W tym roku Spartakiada odbyła się 15 czerwca w naszym ogrodzie przedszkolnym. Dzieci mogły pokazać swoje umiejętności podczas rozmaitych ćwiczeń oraz zabaw ruchowych. Przedszkolaki chętnie brały udział w przeróżnych konkurencjach sportowych. Na twarzach dzieci można było dostrzec radość, a podczas wydarzenia można było poczuć w powietrzu atmosferę dobrej rywalizacji. Wszyscy świetnie się bawili!

 
    


Turniej Piłki Nożnej 9.06.2021- w ramach Miasteczka Oświatowego nasze Przedszkole wzięło udział w turnieju piłkarskim. Nasze przedszkole dumnie reprezentowała grupa Smoki. Dzieci zajęły bardzo dobre III miejsce. Uczestnicy turnieju otrzymali upominki. Serdecznie gratulujemy naszym piłkarzom!

 

Przegląd Piosenki "Złota nutka"- najstarsza grupa przedszkolna Smoki brała udział w przeglądzie piosenek o Poznaniu "Złota Nutka". W tym roku, ze względu na pandemię, przegląd odbywał się w formie online. Dzieci z przedszkoli i szkół nagrały swoje występy i dostarczyły filmy do organizatorów. Smoki za przepięknie wykonaną piosenkę o "Pyrach z ogniska" oraz udział w przeglądzie otrzymały upominki.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z występu:

 

 

Dzień Przedszkolaka 24.09.2020 - w czwartek 24 września wszystkie przedszkolaki z "Baśniowego Zamku" brały udział w uroczystości pt. "Dziś jest święto każdego przedszkolaka", która miała miejsce w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci i Panie świetnie wspólnie się bawiły. Impreza stanowiła zwieńczenie projektu z okazji Międzynarodowego Dnia Przedszkolaka.

 

 

Kolędowanie dla seniorów 16.01.2020 - Dnia 16 stycznia grupa Czarodzieje wzięła udział w Kolędowaniu dla seniorów - imprezie organizowanej przez Miasteczko Oświatowe. Dzieci zaprezentowały „Góralskie kolędowanie” i zostały nagrodzone dyplomem oraz sprzętem sportowym w postaci worków do skakania oraz gry zręcznościowej „Utrzymaj piłkę”.

 

Przegląd Piosenki "Złota Nutka" 14.11.2019 - W tym roku Przegląd Piosenki "Złota Nutka" upłynął pod hasłem "Nasza eko-planeta". Smoki, które reprezentowały nasze przedszkole, zaśpiewały piosenkę pt.: "Ziemia to wyspa zielona", która bardzo podobała się innym placówkom Miasteczka Oświatowego. Dzieci w nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy, roślinkę oraz teatrzyk Kamishibai.

 

 

 

Bieg Chrobrego 27.09.2019 - Już po raz kolejny przedszkolaki z Baśniowego Zamku wzięły udział w Ogólnopolskim Biegu Chrobrego. Dzieci dały z siebie wszystko i przy tym świetnie się bawiły. Z dumą prezentujemy listę zwycięzców. W kategorii dzieci czteroletnich I miejsce zajęła Lilka z Chochlików, a wśród pięciolatków Nina z Czarodziejów. Na drugim miejscu podium stanął Hubert ze Smoków w kategorii sześciolatków. Dzieci otrzymały medale oraz paletki do gry w badmintona. Serdecznie gratulujemy! 

 

 

Dzień Przedszkolaka 25.09.2019 - pierwszym z wydarzeń w ramach Miasteczka Oświatowego w nowym roku szkolnym tradycyjnie jest już Dzień Przedszkolaka. Wszystkie dzieci z zaprzyjaźnionych placówek zaopatrzone w kolorowe opaski i dobry humor hucznie świętowały. Zaczęło się od rozgrzewającego tańca, następnie wszyscy złożyli przysięgę pieczętując ją odciskiem dłoni, zostały zaprezentowane hasła przyjaźni, a na koniec odbył się kolorowy i głośny korowód. Dzieci wesoło grały na instrumentach, aby każdy wiedział, że dziś jest święto wszystkich przedszkolaków.