Prezent od grupy "Smoków"

 W ogrodzie przedszkolnym zasadziliśmy piękną różę - kwiat jest prezentem od najstarszej grupy przedszkolnej "Smoki", która w tym roku kończy edukację przedszkolną. Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za otrzymany prezent, który będzie kwitł przez lata w naszym ogrodzie i przypominał nam o spędzonych wspólnie chwilach. 

    Rajd rowerowy w grupie "Chochliki"

25.06.2021

25 czerwca dzieci z grupy Chochliki wraz z rodzicami i nauczycielami odbyły rajd rowerowy w parku Chrobrego. Rajd był podsumowaniem projektu "Rower". Na końcu na dzieci czekały medale i słodka niespodzianka.

  

 

Festyn rodzinny grupy "Smoki" - Pożegnanie "Smoków"

24.06.2021

24 czerwca odbył się Festyn Rodzinny oraz pożegnanie grupy "Smoki". Festyn rozpoczęły występy dzieci. Następnie Pani Dyrektor podziękowała rodzicom. Każde dziecko otrzymało tablo, dyplom oraz książkę. Panie również zostały obdarowane upominkami. Po części oficjalnej uroczystości, "Smoki" wraz z rodzicami oraz paniami wzięły udział we wspólnym ognisku.

 

 

Festyn rodzinny grupy "Chochliki"

23.06.2021

23 czerwca odbył się Festyn Rodziny dla dzieci z grupy Chochliki i dla ich rodziców. Po wielu próbach i długim wyczekiwaniu dzieci mogły zaprezentować się przed rodzicami z przygotowanymi wierszami, piosenkami i tańcem. Odbyła się również wspólna zabawa dzieci z rodzicami i rodzeństwem przy muzyce. Nie zabrakło również wzruszeń podczas pożegnania Agatki, Zuzi i Justynki, które we wrześniu rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. Po części artystycznej wszyscy cieszyli się ogniskiem i wspólnymi zabawami.

 

  

 

Festyn rodzinny grupy "Czarodzieje"

21.06.2021


W poniedziałkowe popołudnie dzieci z grupy "Czarodzieje" oraz ich rodzice wzięli udział w rodzinnym festynie w ogrodzie przedszkolnym. Podczas festynu zaprezentowano występy z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca - dzieci zaśpiewały piosenki w języku polskim i angielskim, wyrecytowały wiersze, wykonały dwa układy taneczne i grały na instrumentach muzycznych. Na uczestników czekały także liczne atrakcje, takie jak gra w piłkę nożną, ognisko, słodki bufet, czy zabawy w kuchni błotnej. 

 

 

  Gabinet logopedyczny

21.06.2021


Dzisiaj dzieci miały możliwość udziału w zajęciach logopedycznych na świeżym powietrzu. Pani Ania utworzyła gabinet logopedyczny w ogrodzie przedszkolnym. Dzieciom bardzo spodobała się ta inicjatywa. 

Festyn Rodzinny w grupie Skrzaty

17.06.2021

Dnia 17 czerwca, w ogrodzie przedszkolnym, odbył się festyn rodzinny  dla dzieci i rodziców z grupy Skrzaty. Dzieci zaprezentowały repertuar z okazji Dnia Mamy i Taty -wyrecytowały wierszyki, zatańczyły, zaśpiewały piosenki w języku polskim i angielskim. Po zakończonej części artystycznej, zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek. Dzieci wspólnie z rodzicami bawiły się w kręgu przyjaźni i odpoczywały na kocykach.

 

   

  

  

Festyn Rodzinny w grupie Elfów

16.06.2021

Dnia 16 czerwca, w ogrodzie przedszkolnym, odbył się Festyn Rodzinny dla dzieci z grupy Elfów oraz ich rodzin. Festyn był zarówno dla dzieci, jak i rodziców długo wyczekiwanym wydarzeniem. Elfiki miały okazję przedstawić rodzicom czego się nauczyły. Na początku, dzieci zaprezentowały występ z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty.  Dzieci doskonale wykonały nauczone piosenki oraz wiersze, które zostały nagrodzone głośnymi brawami. Po części oficjalnej nastąpił czas na swobodną część imprezy. Dzieci z grupy Elfiki wraz ze swoimi paniami i rodzinami wzięły udział we wspólnym biesiadowaniu przy ognisku, pieczeniu kiełbasek, a także w licznych zabawach. Uśmiech nie znikał z twarzy każdego uczestnika festynu, co może świadczyć tylko o tym, że zabawa była wspaniała!

 

  

  

 

Plażowanie i kurtyna wodna

Lato 2021

Przedszkolakom z Baśniowego Zamku nie są straszne nawet największe upały! W dniach, w których temperatura na termometrze wskazywała powyżej 30 stopni dzieci miały możliwość plażowania w strojach kąpielowych, kąpania się w kurtynie wodnej, czy też odpoczywania w zadaszonych częściach ogrodu przedszkolnego.

 

 

 

  

Dzień Dziecka 

1.06.2021

Dnia 1 czerwca Przedszkolaki z Baśniowego Zamku z okazji Dnia Dziecka udały się do pobliskich lodziarni na pyszne lody. Dzieciom bardzo podobała się taka niespodzianka!

Skrzaty

 

 

Elfy

 

 

Chochliki

  

 

Czarodzieje

   

 

 Smoki

 

 

 

Zabawy w kręgu przyjaźni

13.05.2021

Dnia 13 maja Skrzaty brały udział w interesujących zabawach z piłką w przedszkolnym kręgu przyjaźni. Wszyscy świetnie się bawili. Radości nie było końca! 

 

 Nocka w przedszkolu grupy Smoki

11.06.2021

Dnia 11 czerwca, w grupie Smoków odbyło się niecodziennie wydarzenie! Dzieci z najstarszej grupy miały możliwość nocować w przedszkolu. Na przedszkolaki czekało wiele atrakcji jak poszukiwanie skarbów, zejście z latarkami do przedszkolnej piwnicy, piżama party, czy też przygotowywanie kolacji oraz śniadania. Smokom bardzo podobało się nocowanie w przedszkolu. Szkoda, że taka okazja zdarza się tak rzadko! 

 

 

Sadzenie roślin w grupie Skrzaty

12.05.2021

Dnia 12 maja Skrzaty, w ogrodzie przedszkolnym, sadziły nasiona różnych roślin. Już wkrótce będzie można zobaczyć jak pięknie rosną posadzone przez małych ogrodników m. in. kwiatki, pomidory czy oregano.

   

 

Kącik wyciszenia w grupie Skrzaty

Dzieci z grupy Skrzaty mogą korzystać z kącika wyciszenia oraz odpoczynku.

 

Realizacja projektu "Ogród" w grupie Smoki

W ramach projektu, 5 maja, dzieci miały możliwość obserwowania przez kamerę internetową roślin zasadzonych w sali np. sukulenty.

 

4 maja Smoki odwiedziły ogród pani Olgi. Dzieci chętnie oglądały rośliny, słuchały ciekawostek na ich temat oraz dokarmiały rybki w oczku wodnym.

    

 

 

28 kwietnia grupę Smoków odwiedziła mama Laury Kroczak. Przyniosła dzieciom dużo kwiatów. Ponadto, pokazała dzieciom sposoby przesadzania kwiatów.

26 kwietnia, mama Zosi Nędzi pokazała dzieciom książki ze zwierzętami mieszkającymi w ogrodzie- owady, ptaki, itd. Dzieci odgadywały po dźwiękach nazwy ptaków. Na koniec wizyty każde dziecko zasadziło swoją cebulkę czosnku.

W tym tygodniu, 19 kwietnia, najstarsza grupa przedszkolna Smoki rozpoczęła realizację projektu pt. "Ogród".

Na początku dzieci zasiały rośliny w swojej sali przedszkolnej.

 

We wtorek, 20 kwietnia, Smoki udały się na spacer w poszukiwaniu osiedlowych ogródków.

 

Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki pt. "Nadchodzi Wiosna"

W marcu, dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Piosenki pt. "Nadchodzi Wiosna".

W konkursie, organizowanym przez Przedszkole nr 158 w Poznaniu, wzięły udział przedszkola nr 35, 163, 175, 181 oraz 189.

Dzieci razem ze swoimi Paniami przygotowały piosenki o tematyce wiosennej, które w formie nagrań zostały przesłane organizatorom konkursu.

Nagrania dzieci były na wysokim poziomie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody!

 Kino

Dnia 25 marca dla dzieci z grupy Smoków zostało zorganizowane kino. Dzieci oglądały film pt. Strażnicy Marzeń.

  

 

Balik Karnawałowy

Dnia 4 lutego, od samego rana, w Baśniowym Zamku można było spotkać wyjątkowych bohaterów. Przedszkole odwiedzili m.in. Elsa i Anna z Krainy Lodu,  Spiderman, Batman, Różowa Pantera, Lord Vader, Pszczółka Maja, Czerwony Kapturek. W pięknie wystrojonych salach rozbrzmiewała energiczna wesoła muzyka. Dzieci uczestniczyły w wielu interesujących konkursach oraz zabawach z balonami. Można było również ujrzeć tańce, wystrzał konfetti, bańki mydlane. Przedszkolaki wzięły udział także w poczęstunku. Na koniec balu serwowano przepyszny deser- galaretkę
z bitą śmietaną, jak i owocami. Jakby było wspaniale, gdyby bal mógł trwać cały rok!

  

  

  

  

 

 Dzień Babci i Dziadka

W tym roku Dzień Babci i Dziadka odbywał się w nieco innej formie. Dzieci z wszystkich grup wraz ze swoimi Paniami przygotowały film z występami oraz życzeniami.

Przedszkolaki nagrały m.in. wierszyki, piosenki, przedstawienia, pokazy taneczne.

Co więcej, na przedszkolnym korytarzu można było dostrzec prace plastyczne przedstawiające portrety Babci oraz Dziadka.

Dzieci przygotowały również upominki dla swoich najbliższych. 

 

Zimowe zabawy

01.2021

 W nowym roku również śniegu nie brakowało! Dzieci miały możliwość uczestniczenia w wielu zimowych zabawach w białym ogrodzie przedszkolnym.

Można było dostrzec m.in. wesołe bałwanki, radosne aniołki, bitwy na śnieżki, śniegowe kule oraz saneczkowe przejażdżki.

Główną atrakcję stanowiła górka z której dzieci chętnie zjeżdżały na sankach. Radości nie było końca!

 

 

 

Kolędowanie, Wigilia, Gwiazdor

17.12.2020

17 grudnia w każdej grupie przedszkolnej odbyło się wspólne kolędowanie. Dzieci miały okazję wysłuchać przepiękne bożonarodzeniowe

opowiadania, a także zaśpiewać kolędy, jak i pastorałki. Następnie wszyscy wzięli udział w wigilijnej wieczerzy z tradycyjnymi potrawami. Pani

Dyrektor złożyła grupom świąteczne życzenia. Dzieci znalazły pod choinką pozostawione przez Gwiazdora prezenty. W tym magicznym dniu uśmiech

nie znikał z twarzy przedszkolaków z Baśniowego Zamku.

 

 

 

Mikołajki

06.12.2020

6 grudnia emocji nie brakowało! Od samego rana dzieci wypatrywały... św. Mikołaja! 

Podczas poszukiwań dzieci znalazły zadania od św. Mikołaja oraz dostrzegły pozostawione przez niego ślady. Niektóre z nich wykonały piękne prace plastyczne dla

niezwykłego gościa. Po powrocie z ogrodu przedszkolnego dzieci ujrzały pozostawione, w dokładnie wyczyszczonych, butach upominki w postaci zabawek oraz łakoci.

 

 Zdrowe frytki

12.2020

W grudniu, tym razem grupa Smoków zamieniła się w prawdziwych kuchcików i przygotowała zdrowe frytki. 

 

Andrzejki

30.11.2020

Dnia 30 listopada, we wszystkich grupach Baśniowego Zamku odbył się bal andrzejkowy. Dzieci brały udział w tańcach, licznych zabawach oraz konkursach. Dzieci uczestniczyły również w andrzejkowych wróżbach oraz w słodkich poczęstunku.

 

 

Sok z marchewek i jabłek

10.2020

W październiku, najstarsza grupa przedszkolna Smoki przygotowała przepyszny zdrowy sok zrobiony z marchewek i jabłek.

 

Pasowanie na Przedszkolaka

 29.10.2020

Dnia 29 października, w najmłodszej grupie przedszkolnej Skrzaciki, odbyło się uroczyste pasowanie na Przedszkolaka.

Dzieci zaprezentowały wcześniej przygotowane wiersze oraz piosenki.

Skrzaciki, jak na prawdziwych Przedszkolaków przystało, otrzymały medale oraz dyplomy. Następnie wzięły udział w słodkim poczęstunku.

 

 

Sadzenie jabłonki 

12.10.2020

Dzisiaj Smoki z p. Mariuszem sadziły drzewo - jabłonkę.

Drzewo jest prezentem dla przedszkola.

Sadzenie drzewa sprawiło Smokom dużo radości.

 

 

Spacer do Parku Chrobrego

28.09.2020

28 września grupa Czarodzieje wspólnie ze swoimi Paniami wybrała się na spacer do Parku Chrobrego, gdzie obserwowała jesienną przyrodę.

Przedszkolaki oglądały również poznańskie tramwaje.

 

 

Dzień Przedszkolaka

24.09.2020

   

Wyjście na skrzyżowanie

15.09.2020

 

We wtorek 15 września Elfy wybrały się na wycieczkę na skrzyżowanie.

Podczas spaceru grupa przypomniała sobie zasady bezpiecznego poruszania się po przejściu dla pieszych.

 

Hipoterapia

15.09.2020

 

Dzisiaj po przerwie wakacyjnej wróciły do nas konie, na których dzieci jeździły z wielką chęcią oraz radością.

Hipoterapia przynosi naszym Przedszkolakom wiele korzyści, każdy świetnie się bawił.

  

 

Wycieczka na skrzyżowanie

14.09.2020

 

W poniedziałek 14 września najstarsza grupa Smoki wybrała się na wycieczkę na skrzyżowanie.

Podczas spaceru grupa przypomniała sobie zasady poruszania się po przejściu dla pierwszych, ponadto Smoki wyszukiwały oraz

nazywały znaki drogowe. 

 

 

Spacer do Parku Chrobrego

2.09.2020 i 10.09.2020

 

2 i 10 września grupa Skrzacików wspólnie ze swoimi Paniami wybrała się na spacer do Parku Chrobrego, gdzie obserwowała ptaki

i nazywała drzewa.

Skrzaciki wybrały się także zobaczyć, jak wyglądają poznańskie tramwaje. Sprawiło im to ogromną radość.

        

 

Pożegnanie Smoków

31.09.2020

 

W poniedziałek 31 września odbyło się uroczyste pożegnanie najstarszej grupy przedszkolnej Smoki. Z tej okazji zorganizowano ognisko w ogrodzie przedszkolnym. Impreza przebiegała zgodnie z zaleceniami GIS w ramach przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19.