****

Szanowni Państwo,

zostaliśmy nominowani do Gaszyn Challenge przez Przedszkole w Jabłonce Orawskiej

i przyjęliśmy wyzwanie, które polegało na wykonywaniu ćwiczeń gimnastycznych.

Każdy uczestnik wyzwania wpłacił 5 zł za przysiady oraz 10 zł za pompki. Zebraną sumą zasiliłyśmy konto Fundacji Siepomaga.

Link do filmu poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=l4U9F1dRgBk&feature=youtu.be

Link do filmu z Jabłonki Orawskiej poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=ZAc1O1Ty34s&feature=youtu.be

 

**** 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia superprodukcji o zmianach w naszym przedszkolu.

Autorem projektu jest http://facebook.com/1000w0rd5,  taty Gabrysi i Miry.

LINK DO FILMU: https://youtu.be/gE1JsP3dDJQ

 

 

"Mały Ekolog"

02.03.2020

Dzisiaj odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym "Mały Ekolog". Dzieci mogły się wykazać twórczo promując tym samym działania proekologiczne. Wszystkie prace były piękne i wyjątkowe. Pierwsze miejsce zajął Marcin z grupy Smoki, drugie rodzeństwo Martynka (Czarodzieje) i Mateusz (Smoki), a trzecie bracia Leon (Smoki) i Gucio (Chochliki). Laura z Czarodziejów otrzymała specjalne wyróżnienie dyrektora, a wszystkie dzieci biorące udział w konkursie pamiątkowe dyplomy.

 

Stary Rynek

26.02.2020

Realizując tygodniowy temat zajęć o Poznaniu, Skrzaciki postanowiły zobaczyć "na żywo" jak wygląda Ratusz i o co chodzi z tymi trykającymi się koziołkami, o których słyszały słuchając legendy. Dzieci obeszły Stary Rynek podziwiając piękne fontanny, a koziołki wywarły na nich niezapomniane wrażenie.

 

Muzeum Blubry 6D

25.02.2020

Rozmawiając o Poznaniu, Czarodzieje wybrały się na wycieczkę do Muzeum Blubry 6D. Czekał tam na nie labirynt z pokazanymi najważniejszymi zabytkami Poznania oraz historia naszego miasta. Wysłuchały także legend oraz wzięły udział w warsztatach z gwary poznańskiej. Przedszkolaki po drodze zobaczyły także pomnik Bamberki.

 

Koncert w Katedralnej Szkole Muzycznej

18.02.2020

Dzieci z całego przedszkola wybrały się dzisiaj na ciekawą wycieczkę do Katedralnej Szkoły Muzycznej. Wysłuchały tam koncertu zagranego przez uczniów szkoły, którzy wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności. Były wierszyki, piosenki i oczywiście gra na instrumentach takich jak flet, gitara, fortepian czy skrzypce. Na pewno wrócimy tam za rok!

Relacja z koncertu: https://www.youtube.com/watch?v=Nis2PffgnSQ

 

Bal karnawałowy

17.02.2020

Tematem tegorocznego balu byli Superbohaterowie, dlatego w przedszkolu można było dzisiaj spotkać Spidermanów, Super Policjantów, Super Biedronki i inne Super Istoty. Zabawa była przednia, muzyka wystrzałowa, dzieci przegoniły smuteczki, a tańce mogłyby trwać do białego rana!

 

Koncert edukacyjny "Spiżarnia dźwiękowa"

10.02.2020

"Zbliżają się urodziny Muzolka. Trzeba przygotować mu prawdziwą ucztę dźwiękową, mając do dyspozycji zapasy z muzycznej spiżarni. Problemem jest jednak prezent - perpetuła muzyczna." Koncert został zrealizowany przy pomocy gitary klasycznej oraz elektrycznej.

Źródło: http://filpom.pl/

 

Przedstawienie teatralne "Pan Twardowski"

24.01.2020

Dzieci ponownie spotkały się z Tomkiem Wszędobylskim i jego kolejnymi przygodami. Tym razem chłopiec towarzyszył Panu Twardowskiemu w zmierzeniu się z legendarnym diabłem Kusym, który chciał przechytrzyć tytułowego bohatera. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu uderzając w talerz czy odpowiadając na pytania. Uśmiech na twarzy wywołał też dowcipny zajączek Gucio, którego dzieci znają z poprzednich wystąpień. Wszyscy bawili się wspaniale! 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

23.01.2020

Dziś w naszym przedszkolu gościliśmy osoby szczególnie bliskie sercom naszych przedszkolaków: ukochane babcie i dziadków. Każda grupa przyjęła ich bardzo uroczyście - występami i poczęstunkiem. Były wiersze, piosenki, tańce, gra na instrumentach oraz inscenizacje. Dzieci bardzo się starały, aby wszystko wypadło jak najlepiej. Przedszkolaki przygotowały również laurki oraz prezenty, okazując tym samym swą bezwarunkową miłość do dziadków. Goście byli bardzo zadowoleni i dumni ze swoich wnucząt.

 

"Nie taki prąd straszny"

15.01.2020

Dzieci z grupy Smoków wzięły udział w zajęciach dotyczących prądu. Obejrzały film edukacyjny oraz rozwiązały ciekawą krzyżówkę. Dowiedziały się, jak bezpiecznie obchodzić się z prądem. Na zakończenie otrzymały upominki.

 

Rozdanie nagród

15.01.2020

Dzisiaj odbyło się rozdanie nagród w konkursie z gazetki przedszkolnej. Dzieci, które zakupiły gazetkę, a następnie wypełnione karty pracy zwróciły w odpowiednim terminie do przedszkola, otrzymały upominek. Zachęcamy do brania udziału w następnych konkursach!

 

Odwiedziny absolwenta

12.01.2020

Brat Helenki z grupy Skrzatów - Wojtek, to absolwent naszego przedszkola. Aktualnie uczęszcza on do Katedralnej Szkoły Muzycznej i postanowił odwiedzić nas i pochwalić się zdobytymi umiejętnościami w szkole. Chłopiec zagrał dla dzieci kilka utworów na gitarze.

 

Opowiadanie bajki

03.01.2020

Pan Tomek postanowił zrobić dzieciom prezent z okazji urodzin Niny i Bruna i przyszedł opowiedzieć bajkę. Przedszkolaki dobrze znają pana Tomka, bo gościł już u nas wiele razy zawsze zaskakując nową opowieścią. Tym razem dzieci przeniosły się do krainy, gdzie mieszkają lamy. Nauczyły się wyznaczać północ oraz dowiedziały się, jak rozpoznać, która ręka jest lewa, a która prawa. Towarzyszył temu ruch i nauka wiersza. Na koniec nasz gość dał krótki pokaz żonglowania. Bardzo dziękujemy za mądrą bajkę i nie możemy się doczekać kolejnej!

 

 

Wspólne kolędowanie, Gwiazdor, Wigilia

19.12.2019

Dzisiaj wszystkie grupy spotkały się na wspólnym kolędowaniu przy blasku lampionów. Dzieci wysłuchały pięknego opowiadania bożonarodzeniowego czytanego przez panią dyrektor, śpiewały kolędy, a Czarodzieje przedstawiły krótką inscenizację świąteczną. Dużą niespodzianką była wizyta Gwiazdora, który zsunął się z dachu po linie i wskoczył przez okno. Następnie dzieci wróciły do swoich sal, gdzie pod choinką czekały na nie prezenty! To nasz gość niepostrzeżenie musiał je tam zostawić. Na koniec czekał na przedszkolaki smaczny obiad wigilijny z tradycyjnymi potrawami. Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia, a następnie dzieci podzieliły się opłatkiem. To był bardzo miły dzień.

 

Koncert edukacyjny "ZACISZNE CICHO-SZA"

16.12.2019

"Muzolek spotyka Dźwiękosłucha, który jest przerażony hałasem. Pomagając mu w przygotowaniu eliksiru ciszy, wraz z dziećmi dowiaduje się po co muzyce dynamika. Występowali aktorzy wokaliści w repertuarze musicalowym i operetkowym, piano."

Źródło: http://filpom.pl/

  

Warsztaty bożonarodzeniowe

11-16.12.2019

Po raz kolejny rodzice wraz z dziećmi wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych. Tradycyjnie odbyło się ozdabianie pierników, a także tworzenie różnych ozdób świątecznych, które następnie można nabyć na kiermaszu. 

 

Mikołajki

06.12.2019

Od rana w przedszkolu było czuć wielkie podekscytowanie... Dzieci z niecierpliwością wypatrywały Mikołaja! Ale nigdzie nie mogły go znaleźć. Może zostawił jakieś wskazówki? Owszem, ale nie łatwo było je odszukać. Przy pomocy pań wszystko się udało i wystarczyło tylko wykonać zadania, które zostawił św. Mikołaj. Nagrodą były drobne upominki zostawione w butach. Na szczęście wszystkie buty były porządnie wyczyszczone.

 

Kartki dla Powstańców

W tym roku nasze przedszkole dołączyło do akcji "Paczka dla Powstańców". Dzieci własnoręcznie wykonały przepiękne świąteczne kartki, które zostaną dołączone do paczek dla Powstańców Warszawskich.

Niektórzy uczestnicy Powstania Warszawskiego odpowiedzieli nam na przesłane kartki. Pani Janina wysłała przepiękną pocztówkę oraz książkę jej autorstwa zawierającą wspomnienia z czasów jej młodości. Pani Anna list z podziękowaniem, Pan Władysław natomiast napisał maila:

Szanowna Pani Dyrektor,

 za pośrednictwem Muzeum Powstania Warszawskiego otrzymałem z „Baśniowego Zamku” życzenia świąteczne, pięknie wykonaną kartę.

Serdecznie dziękuję anonimowej autorce/autorowi, całemu Przedszkolu życzę pomyślności i powodzenia w jakże pożytecznej pracy.

 

 

Segregacja śmieci

W związku z realizacją rocznego tematu "Ekologia" w naszych przedszkolnych salach pojawiły się pojemniki do segregowania śmieci: na szkło, papier i plastik. Zachęcamy Państwa, aby również w domu kontynuować te proekologiczne działania.

 

Zajęcia ze wspinaczki

04.12.2019

Dzisiaj tata Gabrysi z grupy Smoków miał dla dzieci niespodziankę - przeprowadził zajęcia ze wspinaczki. Pokazał sprzęt potrzebny do tego, aby bezpiecznie się wspinać, a także opowiedział o własnych doświadczeniach. Następnie Gabrysia zaprezentowała wszystkim jak powinno się wspinać. 

 

O, choinka!

03.12.2019

Nasze przedszkole odwiedziły dzisiaj dwa radosne elfy oraz pani Mikołajowa i przyniosły prezent - ogromną choinkę. Centrum handlowe Poznań Plaza po raz kolejny wybrało naszą placówkę, aby stanęło tu przepiękne świąteczne drzewko.

 

"Kacper i Emma szukają skarbu"

03.12.2019

Smoki wzięły dzisiaj udział w Festiwalu Młodego Widza „Ale Kino”, podczas którego obejrzały norweski film pt,: „Kacper i Emma szukają skarbu”. Była to pełna przygód wakacyjna opowieść o życzliwości, dobroci i przyjaźni, która przetrwała lata. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały perypetie głównych bohaterów. Po seansie czekała na nie niespodzianka – spotkanie z reżyserem filmu! Chętni mogli zadawać mu pytania i nieco więcej dowiedzieć się o filmie.

 

Wycieczka do Szreniawy

02.12.2019

Dzieci z całego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Szreniawy, gdzie wzięły udział w ciekawym wydarzeniu świątecznym. Czekało na nie przedstawienie teatralne o choince, warsztaty z robienia ekologicznych kartek świątecznych, oglądanie żywej szopki bożonarodzeniowej oraz zwiedzanie obory, gdzie oglądały zwierzęta gospodarskie takie jak krowy, świnie czy kozy. Przedszkolakom wyjazd bardzo się podobał, moc atrakcji dostarczyła także podróż autokarem – dla niektórych pierwsza w życiu.

 

Bal Andrzejkowy

29.11.2019

"Hokus - pokus, czary - mary, niech się spełnią andrzejkowe czary!" - to hasło towarzyszyło przedszkolakom podczas szalonego Balu Andrzejkowego. Dziś to nie dzieci przyszły do przedszkola - lecz czarodzieje, wróżki, magiczne zwierzęta... Czekały na nie zabawy, tańce i oczywiście wróżby, dzięki którym wszyscy mogli poznać swoją przyszłość. Po świetnej zabawie każda grupa w swojej sali lała wosk, a następnie odszyfrowywała co z niego wyszło.

 

Alpaki

26.11.2019

Dzisiaj odwiedziły nasze przedszkole przemiłe zwierzęta - alpaki. Dzieci miały okazję poznać ich zwyczaje, pogłaskać, a także nakarmić marchewkami. Nasi goście bardzo dobrze czuli się wśród przedszkolaków i na pewno wyszli najedzeni. 

 

Piccolo

25.11.2019

W ramach podsumowania projektu "Makaron" Smoki odwiedziły restauracje Piccolo, aby spróbować spaghetii z sosem bolońskim. Dzieci kulturalnie zachowywały się podczas posiłku i ze smakiem zjadły makaron. 

 

Praca rybaka

21.11.2019

Grupę Elfów odwiedził tata Wiktorii, aby opowiedzieć o pracy rybaka w ramach projektu "Ryba". Podzielił się także z dziećmi różnymi ciekawostkami o rybach.

 

Karmnik

21.11.2019

Pan Mariusz odwiedził grupę Skrzatów, aby pokazać im jak zbudować karmnik. Przyniósł ze sobą skrzynkę z narzędziami, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród dzieci. Najmłodsze przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem pomagały panu Mariuszowi w budowie karmnika. Ciekawe kiedy przylecą do niego pierwsze głodne ptaszki.

 

Koncert edukacyjny "DZIWNODŹWIĘKI"

18.11.2019

Podczas kolejnego z cyklu koncertów Filharmonii Pomysłów dzieci poznały różne nietypowe, etniczne instrumenty oraz przedziwne dźwięki. Nawet Muzolinka i Muzolek nie mogli się temu wszystkiemu nadziwić.

 

Złota Nutka

14.11.2019

Szczegóły w zakładce Miasteczko Oświatowe.

 

Kodowanie na dywanie

13.11.2019

Mama Mateusza i Martynki odwiedziła grupy Smoków i Czarodziejów, aby przeprowadzić ciekawe warsztaty z matą do kodowania. Okazuje się, że dzięki tej macie dzieci mogą uczyć się wielu przydatnych rzeczy - liczenia, poznawania liter i cyfr, kolorów, a także np. grać w statki. Rozwijają logiczne myślenie, umiejętność pracy zespołowej, kształtują kompetencję społeczne czy przyrodnicze. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia!

 

Wyjście do sklepu 

12.11.2019

W ramach projektu "Makaron" dzieci z grupy Smoki wybrały się do pobliskiego sklepu, aby obejrzeć jakie rodzaje makaronu można tam kupić. Większość z nich miały już w kąciku projektowym w sali i dobrze znały ich nazwy. Na szczęście udało się im kupić makaron kolanka, którego do tej pory jeszcze nikt nie przyniósł. Przedszkolaki zauważyły także, makarony mają różne opakowania i ceny. 

 

"Szkoła do hymnu"

8.11.2019

W odpowiedzi na inicjatywę MEN, 8. listopada o symbolicznej godzinie 11.11 przedszkolaki zgromadzone w sali Czarodziejów uroczyście odśpiewały hymn państwowy. Wydarzenie odbyło się w uroczystej atmosferze,  dzieci były bardzo przejęte i wykazały się doskonałą znajomością "Mazurka Dąbrowskiego" i symboli narodowych.

 

 

Wyjście na cmentarz

28-30.10.2019

Jak co, roku przed uroczystością Wszystkich Świętych, przedszkolaki idą na cmentarz zadbać o opuszczone groby. Aby przybliżyć dzieciom zwyczaje związane z tym dniem, każdy ma ze sobą znicz, który zapalany jest na nagrobkach. Grupa Smoków odwiedziła cmentarz na Naramowicach, a reszta grup cmentarz na os. Chrobrego. 

 

Przedstawienie teatralne pt.: "Uczą króla dzieci segregacji śmieci" 

23.10.2019

Spektakl teatralny pt.: ""Uczą króla dzieci segregacji śmieci" bardzo dobrze wpisuje się w nasz temat roczny jakim jest ekologia. Przedstawienie uczy dzieci jak dbać o przyrodę, prawidłowego zachowania w lesie, a także zachęca do poszerzenia wiedzy o ekologii. Dzięki rezolutnej biedronce Basi przedszkolaki wiedzą już, że życie w brudzie, śmieciach i wśród brzydkich zapachów nie niesie ze sobą nic dobrego. 

 

Piasek kinetyczny

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup piasku kinetycznego dla każdej z grup. Dzieci są zachwycone :)

 

Koncert edukacyjny "Zakamarki Sonostworków"

21.10.2019

Podczas dzisiejszego koncertu dzieci poznały dwa nowe, ciekawe instrumenty: ukulele i helikon. Mieszkały w nich malutkie żyjątka Uku i Heli, które budziły się tylko wtedy, gdy instrumenty potrzebowały ich pomocy. Jak zawsze było dużo śpiewu, ruchu, nauki i zabawy!

 

Wystawa z klocków Lego

18.10.2019

Grupa Smoków wybrała się na wycieczkę na dwie bardzo ciekawe wystawy: "Poznań w miniaturze z klocków Lego" oraz "Świat Lego". Na pierwszej z nich dzieci oglądały charakterystyczne miejsca i zabytki Poznania wykonane z klocków m.in.: Ratusz, Centrum Kultury Zamek, Arena czy Stadion Lecha Poznań. Druga wystawa przeniosła dzieci w świat Lego Bionicle, Ninjago, Star Wars czy Lego Friends. Przedszkolaki miały także okazję wysłuchać ciekawostek związanych z klockami oraz dowiedziały się co oznacza skrót LEGO w języku duńskim. Na pamiątkę każdy otrzymał naklejkę oraz bilet wstępu na wystawę. 

 

Dzień Edukacji Narodowej

17.10.2019

Aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej dzieci ze wszystkich grup przygotowały krótkie występy artystyczne. Wszyscy pracownicy przedszkola świetnie bawili się podczas piosenek, oglądając tańce czy słuchając krótkich wierszyków. Nie zabrakło także gry na instrumentach oraz zabawy w języku angielskim. Dzieci z wielkim przejęciem dziękowały wszystkim za codzienny trud włożony w ich wychowanie. Na zakończenie przedstawicielka Rady Rodziców złożyła życzenia, a pani dyrektor podziękowała na wspaniałą uroczystość.

 

Dzień Chłopaka

30.09.2019

Dzisiaj chłopcy mieli swój dzień - Dzień Chłopaka. Aby otrzymać upominki i słodkie przekąski musieli wykonać szereg ciekawych zadań. Uff... Na szczęście wszystkim się udało!

 

Koncert edukacyjny "ZAKĄTEK DŹWIĘKOWIERSZY"

30.09.2019

Zakątek Dźwiękowierszy to kolejna odsłona koncertu Filharmonii Pomysłów. Tym razem dzieci, razem z małą Muzolinką, wysłuchały piosenek do słów wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Było to ciekawe muzyczne doświadczenie.

 

 

Hipoterapia

26.09.2019

Dzisiaj po przerwie wakacyjnej wróciły do nas konie, na których dzieci jeździły z wielką chęcią i z uśmiechami na twarzy. Hipoterapia przynosi naszym przedszkolakom wiele korzyści, a mimo początkowego strachu ostatecznie każdy świetnie się bawił.

 

Wyjście na skrzyżowanie

19.09.2019

Na początku każdego nowego roku szkolnego, dzieci we wszystkich grupach poznają i przypominają sobie zasady bezpiecznego poruszania się w okolicy przedszkola. Ubrane w odblaskowe kamizelki przedszkolaki idą na pobliskie skrzyżowanie, aby zobaczyć jak działa sygnalizacja świetlna oraz poćwiczyć przechodzenie na pasach w praktyce. Nie jest to wcale takie łatwe zadanie, bo światło szybko się zmienia i trzeba być skupionym i nie rozglądać się na boki. Po drodze nazywają różne znaki drogowe, a także pamiętają, żeby trzymać się prawej strony chodnika.

 

Przedstawienie teatralne "Przygody Tomka Wszędobylskiego"

10.09.2019

Nasze przedszkole odwiedził dzisiaj Teatr Lalek z ciekawym przedstawieniem pt.: "Przygody Tomka Wszędobylskiego". Była to wspaniała opowieść o spotkaniu Tomka ze złym królem, próbującym ukraść elektroniczną księgę Panu Profesorowi. Całe szczęście Tomek wykazał się dużym sprytem i przy pomocy naszych dzielnych przedszkolaków udało mu się przechytrzyć króla.

 

Wystawa Wielkopolska - Orawa

09.09.2019

Realizując w zeszłym roku projekt "Wielkopolska-Orawa", nasze przedszkolaki dowiedziały się bardzo dużo ciekawych informacji i postanowiły się nimi podzielić w nietypowej formie. Została zorganizowana niezwykła wystawa zdjęć, prac plastycznych oraz pamiątek z Orawy w Urzędzie Miasta Poznania. Czarodzieje i Smoki podczas otwarcia wystąpili prezentując zabawę wielkopolską "Praczki" oraz piosenkę "Orawa". Zaproszeni goście nagrodzili dzieci gorącymi brawami, a następnie wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali przygotowaną wystawę.

Więcej zdjęć pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/h77baXuFenvnTEgdA

 

 

Koncert edukacyjny "Gdzie mieszkają dźwięki?"

02.09.2019

Po zasłużonych wakacjach nadszedł czas na powrót do przedszkola. I to nie byle jaki powrót! Bo już pierwszego dnia na nasze kochane przedszkolaki czekała nie lada niespodzianka - koncert Filharmonii Pomysłów! Starsze dzieci dobrze Filharmonie znają, więc powitały ją w wielkim entuzjazmem, natomiast młodsi na początku trochę niepewnie obserwowali co się będzie działo... Na szczęście koncert "Gdzie mieszkają dźwięki" nie był niczym strasznym i wszyscy się wspaniale bawili w towarzystwie sympatycznych pacynek Muzolinki i Muzolka. Przed nami cały rok ze światem muzycznych dźwięków!