Wyjście na lody

19.06.2019

Smoki wybrały się do pobliskiej lodziarni na lody. Każde dziecko samodzielnie zamówiło swój ulubiony smak i następnie wszyscy zajadali się siedząc na kocykach. Był to miło spędzony czas, który zakończony był zabawą na placu zabaw.

 

Politechnika

18.06.2019

Mama Jagody R. zaprosiła Smoki na wycieczkę na jej dawną uczelnię - Politechnikę. Tam dzieci odwiedziły Instytut Elektroenergetyki i zwiedzały laboratoria dydaktyczno - badawcze. Oglądały dziwne i ciekawe maszyny, które wytwarzały prąd.  A że był to Zakład Wysokich Napięć, to powstawały nawet pioruny. Przedszkolakom wycieczka bardzo się podobała i niektórzy wyrazili chęć studiowania tam w przyszłości.

 

Zakończenie roku

17.06.2019

Chociaż trudno w to uwierzyć, to już kończy się ten rok szkolny. Było dużo przygód, uśmiechów, wzruszeń, ale także łez i trosk. Nasze najstarsze grupy: Czarodzieje i Smoki, którzy przecież dosłownie przed chwilą pierwszy raz przekraczali próg przedszkola, dzisiaj już żegnają się z nami. Po przepięknych występach i podziękowaniach na Smoki czekał słodki poczęstunek, a Czarodzieje spędzili miło czas przy ognisku. Zapraszamy naszych absolwentów we wrześniu do odwiedzin Baśniowego Zamku, będziecie tu zawsze mile widziani!

 

Wycieczka do Starego Zoo

14.06.2019

Grupa Skrzatów wybrała się na wycieczkę do Starego ZOO. Dzieci podziwiały różne zwierzęta oraz dowiadywały się o nich ciekawostek. Duże wrażenie zrobił na nich pawilon, gdzie zanurzyły się w świat gadów, płazów i ryb. Przy tak pięknej pogodzie wycieczka zakończyła się pysznymi lodami. Maluszkom należą się gratulacje za wzorowe zachowanie podczas całej wyprawy.

 

Pożegnanie starszaków

13.06.2019

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji młodsze grupy pożegnały Czarodziejów i Smoki śpiewając im piosenki, tańcząc oraz pokazując przedstawienie teatralne. Staszaki nie pozostały dłużne i wyrecytowały piękne wiersze, zaśpiewały piosenki i wręczyły kwiaty wszystkim pracownikom przedszkola. Młodsze dzieci przygotowały także niespodziankę dla swoich starszych kolegów - zakładki do książek.

 

"Paskudy. UglyDolls"

11.06.2019

Dzieci z grupy Smoków wybrały się na wycieczkę do kina. Najpierw wzięły udział w zajęciach o historii zabawek, a następnie obejrzały film pt.: "Paskudy. UglyDolls". Jest to ciekawa i wzruszająca bajka mówiąca o tym, że wygląd nie jest najważniejszy i nikt nie jest idealny. Najbardziej wartościowe jest to, co ma się w środku i jakim się jest człowiekiem. Albo Paskudą.

 

Traperska Osada

05.06.2019

W tym roku wycieczka z okazji Dnia Dziecka odbyła się w Traperskiej Osadzie w Bolechówku. Była to prawdziwa przygoda! Dzieci od samego początku spędzały aktywnie czas: karmiły konie, obserwowały strusie i kozy, przechodziły wymagający sprawności fizycznej tor przeszkód, zwiedziły indiańskie tipi, głaskały psu husky. Miały też czas na zabawę na placu zabaw czy przeciąganie liny. Po intensywnym wysiłku czekało na dzieci smaczne ciasto oraz kiełbaski. Był to bardzo miły i upalny dzień. 

 

 

Spartakiada sportowa

04.06.2019

Zawody sportowe czas zacząć! 

Szczegóły w zakładce Miasteczko Oświatowe.

 

Wręczenie nagród w konkursie literackim

03.06.2019

Jak co roku konkurs literacki "I Ty możesz zostać pisarzem" cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych przedszkolaków. Dzieci pod czujnym okiem rodziców stworzyły przepiękne opowiadania i wiersze a także odpowiednie ilustracje. Poziom jak zwykle był niezwykle wysoki, dlatego każdy uczestnik konkursu został obdarowany upominkiem.

 

Place zabaw i piknik

30.05.2019

Chochliki realizując projekt "Plac zabaw" zwiedzają różne tego typu miejsca, aby je osobiście wypróbować. Tym razem bawiły się wspaniale na placach zabaw na os. Batorego. Po aktywnie spędzonych chwilach dzieci przeniosły się do Rezerwatu przyrody Żurawiniec, aby tam odpocząć na pikniku. Potem oczywiście, gdy nabrały sił, skorzystały z kolejnego placu zabaw ukrytego w cieniu drzew Żurawińca.

 

 

 

Przedstawienie teatralne

29.05.2019

Chochliki obejrzały ciekawe przedstawienie teatralne o zwierzętach w wykonaniu dzieci z klasy pierwszej Piątkowskiej Szkoły Społecznej. Młodzi aktorzy poradzili sobie wspaniale, a po spektaklu nasze przedszkolaki mogły zwiedzić szkołę. Kto wie, może same kiedyś tam będą chodziły? Na koniec czekał na wszystkich mały poczęstunek.

 

Zielone Przedszkole

27-30.05.2019

W związku z prowadzonym w tym roku w naszym przedszkolu projektem Wielkopolska - Orawa, dzieci z Czarodziejów i Smoków wzięły udział w Zielonym Przedszkolu. Była to wspaniała 4-dniowa wycieczka mająca na celu pokazanie przedszkolakom piękno Orawy oraz przybliżenie jej tradycji i kultury. W poniedziałek z samego rana dzieci wyruszyły pociągiem w podróż, a następnie w Krakowie bus zawiózł je do celu - Orawki. Zmęczone, ale szczęśliwe nie mogły doczekać się kolejnych dni. We wtorek dzieci zostały ciepło przyjęte przez Gminne Przedszkole Samorządowe w Jabłonce. Po zabawach integracyjnych nadszedł czas na prace plastyczne różnymi technikami: malowanie na szkle herbu Jabłonki, tworzenie Babiej Góry w formacie 3D oraz wykonanie metodą kolażu Orawianki i Orawianina. Następnie wszyscy zaopatrzyli się w pamiątki w pobliskim sklepie i wyruszyli na warsztaty do Babiogórskiego Parku Narodowego. Tam podziwiały różne zwierzęta, które można spotkać na Babiej Górze oraz szukały ciekawych roślin w Ogrodzie Zmysłów. Po powrocie do ośrodka czekała na dzieci zabawa na placu zabaw oraz dyskoteka. W środę od samego rana była napięta atmosfera, ponieważ już dzisiaj zaplanowane były występy w Orawskim Centrum Kultury. W pięknym wielkopolskich strojach dzieci zaprezentowały tańce i zabawy charakterystyczne dla naszego regionu. Przedszkolaki z Jabłonki natomiast recytowały wiersze i "godki" oraz nauczyły ludowej zabawy. Po takich emocjach i krótkim odpoczynku na dzieci czekały bardzo ciekawe warsztaty w Skansenie w Zubrzycy Górnej zatytułowane "Od ziarna do chleba", gdzie dowiedziały się jak dawniej powstawał chleb, a także miały możliwość upieczenia własnych mini bochenków oraz napicia się kawy zbożowej. Następnie Smoki i Czarodzieje zwiedziły przepiękny zabytkowy kościół parafialny św. Jana Chrzciciela w Orawce. Ten wypełniony wrażeniami dzień przedszkolaki zakończyły wspominaniem minionych wydarzeń oraz przygotowaniem do powrotu. Ostatniego dnia dzieci zastał deszcz. To Orawa już płakała za nimi... Po drodze w Krakowie każdy kupił tradycyjne obwarzanki oraz zjadł smaczny obiad. Powrót pociągiem do Poznania upłynął na grach planszowych i karcianych. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, ale i stęsknieni za rodzicami. Nasze przedszkolaki były bardzo dzielne i wspaniale zachowywali się podczas całego wyjazdu, zarówno w ośrodku, w restauracji czy pociągu. Była to dla nich lekcja samodzielności, którą zdali celująco! Na pewno wrócili z nową wiedzą, doświadczeniem, a także bardziej otwarci na świat i ludzi. Jesteśmy dumni z naszych dzieci z Baśniowego Zamku.

Link do filmu z występów w Orawskim Centrum Kultury: https://www.youtube.com/watch?v=2VK_wbnuXbY&feature=youtu.be

Więcej zdjęć znajdą Państwo w linkach w zakładce Projekt Wielkopolska - Orawa.

 

 

 

 

 

 

Festyn Rodzinny

23.05.2019

Festyn Rodzinny jest zawsze długo wyczekiwanym wydarzeniem. Dzieci po wielu próbach chcą w końcu pokazać rodzicom czego się nauczyły. W tym roku przedszkolaki zachwyciły tańcami narodowymi oraz zabawami wielkopolskimi i orawskimi. Po części oficjalnej można było się wyluzować i korzystać z przygotowanych atrakcji. Filharmonia Pomysłów zabawiała dzieci podczas całego festynu, a oprócz tego przedszkolaki aktywnie spędzały czas w kąciku Lecha Poznań, malowały i rysowały w kąciku plastycznym, rywalizowały z rodzicami podczas Fortuniady... Dużą popularnością jak zwykle cieszyła się loteria fantowa oraz kawiarenka, w której można było kupić same pyszności.

 

Wypoczynek w ogrodzie

Na dworze robi się coraz cieplej, słońce grzeje coraz mocniej i aż chciałoby się poleżeć... Na szczęście dla naszych przedszkolaków to nie problem, bo mają kolorowe koce, z których mogą do woli korzystać. Bawią się w dom, urządzają pikniki lub po prostu spędzają czas na wspólnej rozmowie. A przy okazji mogą także obserwować co w trawie piszczy.

 

Koncert edukacyjny "Ulica Sonika Saksofonika"

20.05.2019

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się już ostatni z zaplanowanych na ten rok szkolny koncert Filharmonii Pomysłów. Tym razem dzieci przeniosły się na ulicę Sonika Saksofonika w Miasteczku Symfonia. Tam poznały profesora Saksofonika mającego różne miłosne kłopoty. Na szczęście przy akompaniamencie saksofonów wszystko dobrze się skończyło. Jak zwykle było dużo muzyki i dobrej zabawy.

 

"Leśna przygoda"

20.05.2019

Dzieci z całego przedszkola odwiedziły dzisiaj ODK Dąbrówka, aby obejrzeć urocze przedstawienie teatralne pt. "Leśna przygoda". Była to ciekawa i pouczająca historia o tym, że kłamstwo ma krótkie nogi i warto być uczciwym dla innych oraz że słodycze nie są najlepszym pomysłem na śniadania, a dzięki warzywom i owocom jesteśmy zdrowsi i lepiej nam się żyje. 

 

Nocowanie w przedszkolu

17.05.2019

Smoki, jako najstarsza grupa w przedszkolu, miała okazję wziąć udział w akcji Nocka w przedszkolu. Dzieci dzielnie udowodniły, że nadają się już do pójścia do szkoły i że są bardzo samodzielne. Wszystkie buzie były uśmiechnięte, a po złożeniu uroczystej przysięgi nikt już nie marudził, tylko dobrze się bawił. Na dzieci czekało poszukiwanie skarbów, oglądanie bajki, zejście do piwnicy oraz pidżama party. Rano wspólnie przygotowały śniadanie oraz każdy odważny przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom.

 

Warsztaty filcowania na mokro

14.05.2019

Mama Zosi N. przeprowadziła dzisiaj w grupie Chochlików warsztaty filcowania na mokro. Dzieciom bardzo się podobały zajęcia, a ich wytwory, podstawki pod szklanki, będę idealnym prezentem dla mam.

 

Konkurs Piosenki Przedszkolnej

14.05.2019

Podczas Konkursu Piosenki Przedszkolnej naszą placówkę reprezentowały: Julka i Kalinka z Czarodziejów. Pierwsza z dziewczynek zaśpiewała piosenkę pt. "Gra w kolory", a druga "Gitara dla komara". Wszyscy otrzymali gorące brawa oraz dyplomy i nagrody. 

 

Warsztaty u Chochlików

13.05.2019

Tata Niny Sz. odwiedził dzisiaj grupę Chochlików, aby przeprowadzić warsztaty z tworzenia własnych mini placów zabaw. Pan Michał wystąpił w roli eksperta - architekta i pomagał dzieciom zaprojektować place zabaw z kartonów i innych materiałów plastycznych. Przedstawił również dzieciom prezentację multimedialną. Powstały przepiękne, kreatywne prace przestrzenne.

 

Rozstrzygnięcie konkursu "Latawcowy zawrót głowy"

13.05.2019

Dzisiaj odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Latawcowy zawrót głowy" polegający na stworzeniu pięknych latawców. Wszystkie były kolorowe i latały bardzo wysoko. Dzieci za włożony trud zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

 

 

Wiosna w przedszkolu

W salach i ogrodzie przedszkolnym wiosna w pełni! Dzieci bardzo dbają o kąciki przyrodnicze, podlewają rośliny, dosypują ziemi kiedy trzeba. Sprawia im to dużo radości i codziennie sprawdzają efekty swojej pracy. A jest na co popatrzeć.

 

 

 

Międzyprzedszkolny konkurs recytatorski

01.04.2019

W przedszkolu nr 35 im. Króla Maciusia odbył się coroczny konkurs recytatorski "Ulubione wiersze Chotomskiej, Brzechwy i Tuwima". Nasze przedszkole reprezentowała Ania ze Smoków i przedstawiła wiersz pt. "Wiosenne porządki" Jana Brzechwy. Dziewczynka była pięknie przebrana za wiosnę, a podczas recytowania wymiatała zimowe kurze miotełką. Ania została wyróżniona i otrzymała pamiątkowy dyplom oraz książkę. Gratulujemy!

 

Koncert edukacyjny "Ulica Manueli Wiolonczeli"

01.04.2019

Podczas dzisiejszego koncertu Filharmonii Pomysłów dzieci miały okazję zobaczyć i posłuchać instrumentu muzycznego jakim jest wiolonczela. A dokładniej Manuela wiolonczela z pięknym ślimakiem na głowie. Jak przystało na damę, Manuela dała popis dobrych manier, a także odbył się pojedynek na struny. 

 

Wycieczka do supermarketu

29.03.2019

 Chochliki wybrały się na wycieczkę do pobliskiego supermarketu. Każdy wyposażony był we własny portfel oraz 5 zł, za które musiał być odpowiedzialny. Okazało się, że to wcale nie takie łatwe zadanie. Dzieci mogły kupić sobie dowolną rzecz, jednak niektórzy byli bardzo rozczarowani, że za tę sumę nie kupią drona... Przedszkolaki bardzo dobrze poradziły sobie przy kasie, mimo małego zamieszania przy wydawaniu reszty. 

 

Koncert muzyki orawskiej

27.03.2019

W ramach projektu Wielkopolska - Orawa nasze przedszkole odwiedziła góralska kapela Zbyrcok. Panowie zaprezentowali piękne ludowe stroje oraz instrumenty. Koncert zachwycił wszystkich bez wyjątku i porywał do tańca. Nasze przedszkolaki mogły pochwalić się znajomością piosenki "Orawa" i zaśpiewały ją razem z zespołem. Małą niespodzianką dla naszych gości było zaprezentowanie zabawy i piosenki wielkopolskiej oraz wręczenie własnoręcznie zrobionych rysunków o Poznaniu i Ratusza.

   

  

Warsztaty z pierwszej pomocy

25.03.2019

Dziś w grupie Elfów odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu warsztatów o pierwszej pomocy przedmedycznej. Przedszkolaki przypomniały sobie numery alarmowe, samodzielnie pracowały na fantomach osoby dorosłej oraz niemowlęcia, a także przećwiczyły umiejętność sztucznego oddychania.

 

Musical Funkey

25.03.2019

Już po raz trzeci Chochliki i Elfy oraz Czarodzieje i Smoki spotkały się z dziewczynką Martą i jej przyjaciółmi zwierzętami w samym centrum Nowego Jorku. Tym razem wytworna pani Żyrafa uczyła główną bohaterkę dobrych manier. A wszystko przy wpadających w ucho łatwych piosenkach w języku angielskim.

 

Wręczenie nagród w konkursie plastycznym

20.03.2019

W ramach projektu Wielkopolska-Orawa realizowanego w tym roku w naszym przedszkolu, postanowiliśmy przybliżyć dzieciom stolicę naszego województwa. Tak powstał konkurs plastyczny "Poznań to moje miasto", w którym przedszkolaki wraz z rodzicami mogli twórczo się wykazać przedstawiając miejsce, zabytek lub symbol Poznania. Wszystkie prace były wyjątkowe, a dzieci za wzięcie udziału otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz tytkę z upominkami.

 

Przedstawienie "Dobry dzień"

18.03.2019

Podczas dzisiejszego przestawienia Teatru Promyk dzieci poznały ubogiego staruszka i jego zwierzątka: myszkę, kogucika i świnkę. Za namową handlarza mężczyzna sprzedaje swoich przyjaciół za różne, jego zdaniem bardzo cenne, przedmioty. Dopiero tęsknota i poczucie winy sprawiają, że postanawia odzyskać swoje ukochane zwierzęta. Wszystko kończy się dobrze i żyją razem ubogo, ale bardzo szczęśliwie. Dzięki tej bajce dzieci dowiadują się o prawdziwej sile przyjaźni, która jest ważniejsza niż dobra materialne.

 

 

Spotkanie z policją

12.03.2019

Podczas dzisiejszego spotkania z panią policjantką Smoki i Chochliki dowiedziały się dużo o bezpieczeństwie m.in. jak zachowywać się w sytuacji, gdy zaczepia je nieznajomy, jak bezpiecznie poruszać się komunikacją miejską, bezpieczna droga do przedszkola, co zrobić, gdy zgubią się w sklepie. Ważne jest także, aby znać numery telefonu rodziców, zapinać pasy w samochodzie oraz pamiętać o bezpiecznej pozycji w kontakcie ze zwierzęciem.

 

Koncert edukacyjny "Galeria Ustrojstw Muzycznych"

11.03.2019

 Kolejny koncert edukacyjny Filharmonii Pomysłów za nami. Tym razem była to opowieść o maszynie Muzolinie - muzycznym wynalazku Muzotronika, fabryce współczesnych dźwięków, a także o poszukiwaniu przyjaźni. Podczas koncertu dzieci wysłuchały dużo dobrze znanej muzyki z nowymi słowami, dzięki czemu wspaniale się bawiły.

 

Dzień Kobiet

08.03.2019

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień dla każdej dziewczynki w naszym przedszkolu. Każda grupa świętowała ten czas trochę inaczej. Były wspólne zabawy wymyślane przez dziewczyny, konkursy, chusta animacyjna, drobne podarunki i słodki poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili - dziewczynki, chłopcy oraz panie.

 

"W każdym dostrzec człowieka"

06.03.2019

Grupę Czarodziejów odwiedziły uczennice klasy II e Liceum nr 2 w Poznaniu w ramach projektu "W każdym dostrzec człowieka". Dzieci poznały niepełnosprawnego sportowca Michała, który opowiedział o swoich ograniczeniach i sukcesach. Spotkanie miało na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób słabszych lub zagrożonych wykluczeniem.

 

 

Mobilne Laboratorium

06.03.2019

Grupy Elfów, Chochlików i Smoków gościły dzisiaj Mobilne Laboratorium. Były to ciekawe eksperymenty, które przedszkolaki oglądały oraz samodzielnie wykonywały. Dzieci sprawdzały m.in. co przyciąga magnes, na czym polega zjawisko grawitacji, tworzyły soczewki z wody i pieniędzy, dowiedziały się jak powstaje tornado. Warsztaty były bardzo pouczające, a dzieci do końca tygodnia samodzielnie próbowały odtworzyć poszczególne doświadczenia.

 

 

Wyjście na pocztę

05.03.2019

Czarodzieje wybrali się na wycieczkę do placówki Poczty Polskiej. Tam dowiedziały się dużo ciekawostek o pracy "za okienkiem", a także czym zajmuje się listonosz. Zwiedziły budynek placówki, oglądały różne rodzaje kopert, paczek czy znaczków oraz miały możliwość przymierzenia prawdziwej czapki listonosza. 

 

 

Muzeum Blubry 6D

27.02.2019

Smoki w ostatnim tygodniu lutego rozmawiały podczas zajęć w przedszkolu o Poznaniu i Wielkopolsce. Aby lepiej poznać swoje miasto wybrały się do Muzeum Blubry 6D, gdzie musiały pokonać ciekawy labirynt, wysłuchać legend o Poznaniu oraz nauczyć się kilku słów gwary poznańskiej. Wycieczka bardzo im się podobała, a na zakończenie przedszkolaki na żywo zobaczyły trykające się koziołki na wieży ratuszowej.

 

Musical Funkey

20.02.2019

Czarodzieje i Smoki wzięły udział w drugim występie Musicalu Funkey. Dzięki przystępnej formie i wesołym piosenkom z chęcią uczą się j. angielskiego poprzez powtarzanie i dobrą zabawę.

 

Koncert edukacyjny "Harfowisko"

18.02.2019

"Harfowisko" to kolejny z cyklu koncertów prosto od Filharmonii Pomysłów. Jak twórcy sami piszą o swoim występie, to targowisko próżności, gdzie można kupić bogactwo i urodę, historia o czarodziejskich baletkach i tajemniczym glissando. A o wszystkim opowiada baletnica i piękna Harfinka przy akompaniamencie prawdziwej harfy.

 

Dzień Babci i Dziadka

14.02.2019

Babcie i dziadkowie są szczególnymi osobami w życiu naszych przedszkolaków, dlatego co roku obchodzimy ten dzień bardzo uroczyście. Każda grupa przygotowała specjalny program artystyczny, recytowała wiersze, śpiewała piosenki i tańczyła. Mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali swoje role, a ukochani dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuki i wnuczki. Dzieci, w podziękowaniu za miłość, wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i laurki. Następnie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który w jednej z grup zamienił się w spontaniczne tańce i granie na instrumentach. 

 

Musical Funkey

11.02.2019

Grupa Elfów i Chochlików spotkała się dzisiaj drugi raz z wesołym Musicalem Funkey. Dzieci poznały dalsze przygody różnych zwierzątek i aktywnie uczyły się angielskiego. Natomiast Smoki i Czarodzieje wzięły udział w Musicalu po raz pierwszy i byli bardzo zadowoleni z występu.

 

Karawana opowieści

08.02.2019

Grupy Skrzatów oraz Smoków odwiedził pan Szymon z Karawany Opowieści. Wspólnie z dziećmi za pomocą słowa i ruchu wyruszył na drugi koniec świata, a mianowicie do Meksyku! Kraj ten skrywa wiele czarodziejskich rzeczy i istot. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchały o powstaniu świata, o pysznych plackach tortilli dla Watakame oraz o miłości Pana Żaby. W podziękowaniu za tak ciekawą przygodę podarowały panu Szymonowi książeczkę z własnoręcznie wykonanymi ilustracjami do swoich ulubionych bajek i baśni.

 

Nocka w przedszkolu

06.02.2019

Czarodzieje to bardzo dzielne przedszkolaki i postanowiły to udowodnić śpiąc w przedszkolu i to bez rodziców. Czekało na nich wiele atrakcji m.in. ciekawe zadania w każdej sali, zejście do piwnicy, pidżama party czy przygotowanie kolacji. Wszyscy świetnie się bawili, a za bohaterską postawę każdy otrzymał pamiątkowy dyplom.

 

Warsztaty bębniarskie

06.02.2019

Grupę Smoków odwiedzili perkusiści ze szkoły Beatit Drum School. Przedszkolaki podczas warsztatów poznały różne instrumenty perkusyjne oraz dowiedziały się jak na nich grać. Każdy miał także okazję samodzielnie zagrać oraz spróbować swoich sił w starciu z perkusją akustyczną i elektroniczną. Na koniec został wspólnie wykonany utwór "We will rock you", który wzbudził duży entuzjazm wśród dzieci.

 

 

Balik karnawałowy

04.02.2019

Motywem przewodnim tegorocznego balu były marzenia. Zarówno panie jak i dzieci były przebrane w przepiękne stroje karnawałowe. Przedszkolaki doskonale się bawiły tańcząc, rzucając marzeniami do celu czy podczas zabawy z bańkami. Na pamiątkę każdy dostał balonik. 

 

Przedstawienie teatralne "Na misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina"

28.01.2019

"Na misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina" to bardzo ciepła opowieść o relacjach rodzinnych. Miś z okazji zbliżających się urodzin wyprawia przyjęcie, na które zaprosił wujka Tygrysa oraz kuzynów pszczółkę i biedronkę. Oni jednak mają inne rzeczy na głowie: ważne spotkanie, maraton czy casting do filmu. Jednak po burzliwych rozmowach rozumieją, że najważniejsze to spędzać czas razem z rodziną, dlatego postanawiają pojawić się na przyjęciu i sprawić tym Misiowi wielką przyjemność.


 

Królik

09.01.2019

Weronika z grupy Smoków wraz z mamą zaprezentowały dzieciom swojego królika. Kicuś na początku był trochę przestraszony, ale po chwili przyzwyczaił się do tak dużej ilości przedszkolaków i kicał po całej sali. Mama Weroniki opowiedziała dzieciom co jedzą króliki oraz jak się nimi zajmować. Smoki były zachwycone króliczkiem, który wyglądał jak milutka przytulanka.

 

Koncert edukacyjny "Stacja bębnowa"

07.01.2019

Dzisiaj podczas koncertu Filharmonii Pomysłów porwała nas afrykańska muzyka i szalone tańce. Wszyscy zostali naładowani pozytywną energią, a dzieci wysłuchały ciekawostek o afrykańskich instrumentach. Całość jak zwykle z uśmiechem i porządną dawką wiedzy.

 

Góralskie kolędowanie dla rodziców

03.01.2019

Nasze przedszkole w tym roku poznaje piękny region Orawę i z tego powodu grupa Chochlików postanowiła zaprezentować rodzicom przygotowaną scenkę o orawskich zwyczajach świątecznych. Następnie wszyscy mieli okazję wykazać się twórczo przy pracy plastycznej, a na koniec czekał słodki poczęstunek.

 

Wspólne kolędowanie, odwiedziny Gwiazdora, Wigilia

20.12.2018

Dzisiaj nadszedł ulubiony przez wszystkie dzieci dzień. Ponoć przedszkole ma odwiedzić Gwiazdor! Ale czy wszystkie dzieci były grzeczne? Na początku odbyło się wspólne kolędowanie dla całego przedszkola, które było przeplatane piękną opowieścią o narodzeniu Jezusa. Wszystko odbyło się w delikatnym blasku lampionów, co tworzyło bardzo nastrojową atmosferę. Następnie grupa Chochlików przedstawiła krótką inscenizację o orawskich zwyczajach świątecznych. Nagle zrobiło się zamieszanie i przez okno na linie wskoczył Gwiazdor! Okazało się, że wcześniej został on już przyłapany na naszym dachu... Dzieci były zachwycone i z chęcią zaśpiewały mu kolędy. Gwiazdor w zamian za tak miłą gościnę zostawił pod choinkami prezenty. Po nacieszeniu się nowymi upominkami nastał czas na wspólny wigilijny obiad oraz łamanie się opłatkiem. 

 

 

Warsztaty bożonarodzeniowe

10-19.12.2018

W okresie okołoświątecznym nasze przedszkole zmienia się w prawdziwą wytwórnie rozmaitości. W miłej atmosferze przy dźwiękach kolęd dzieci po raz kolejny spotkały się z rodzicami na warsztatach bożonarodzeniowych. Głównym zadaniem było ozdobienie pierniczków, a także tworzenie ozdób. Jak zwykle można było okryć swoje talenty plastyczne i poczuć się artystą. Powstałe dzieła można następnie kupić na kiermaszu świątecznym. 

 

 

Koncert edukacyjny "Instytut Nudynapudynazologii Stosowanej"

18.12.2018

Tym razem Filharmonia Pomysłów przeniosła dzieci w świat Ameryki Południowej. Dzięki doktorowi Pięciolinkowi przedszkolaki dowiedziały się czym jest nuda i jak ją zwalczać. Doktor wyczarował specjalny lek nudynapudynazol, dzięki któremu nikt się nie nudził, tylko wszyscy świetnie się bawili. A przy pomocy artystów dzieci poznały nowe, ciekawe instrumenty z bambusa i drewna takie jak fletnia pana, chuli czy charango.

 

Dokarmianie ptaków zimą

17.12.2018

Przedszkolaki z grupy Skrzatów razem z paniami postanowiły przygotować dla ptaków prawdziwą ucztę. Rodzice trochę pomogli: dali ziarenka, marchewkę, słoninkę... Ale to dzieci wybrały odpowiednie drzewo i powiesiły tam przysmaki. Takie działanie uczy odpowiedzialności, systematyczności, dbania o przyrodę. Skrzaty były bardzo podekscytowane i z niecierpliwością czekają na pierwszych biesiadników.

 

 

Musical Funkey

10.12.2018

Grupa Elfów i Chochlików wzięła udział w innowacyjnym dwujęzycznym musicalu Funkey. Przedszkolaki zetknęły się ze sztuką, muzyką oraz językiem angielskim. Bohaterami przedstawienia są przeróżne zwierzęta, które za pomocą ruchu i piosenek pokazują niegrzecznej dziewczynce jak powinna się zachowywać. Niespodziewanie trafia ona do Nowego Jorku, gdzie uczy się akceptacji i tolerancji na inne kultury. Przedszkolaki były oczarowane historią i czekają na następne występy.

 

Mikołajki

06.12.2018

Wczoraj dzieci dostały specjalne zadanie domowe - porządnie wyczyścić buty! Wywiązały się z tego znakomicie i po wykonaniu zadań od Mikołaja w swoich czyściutkich butach znalazły prezenty. Były bardzo uradowane i do końca dnia rozmawiały tylko o tym wydarzeniu. 

 

Przedstawienie "Papuga króla Heroda"

04.12.2018

"Papuga króla Heroda" to przepiękna opowieść pełna niesamowitych postaci, która przenosi nas do czasów narodzin Pana Jezusa. Zły król Herod ze strachu przed Dzieciątkiem szykuje podstęp... Jednak wesoła papuga oraz Zausznik robią wszystko, aby to królowi uniemożliwić. Przy pomocy przedszkolaków wszystko dobrze się kończy. Dzieci odetchnęły z ulgą i razem z bohaterami spektaklu śpiewały kolędy.

 

Koncert edukacyjny "Supermarket tańczących skarpet"

03.12.2018

Podczas dzisiejszego koncertu przenieśliśmy się razem z Filharmonią Pomysłów w świat muzyki i tańca. Było dużo dobrej zabawy w towarzystwie przeróżnych butów: Szpilki z Baletką, Trampka a nawet Skarpety. Dzieci mogły zapoznać się z ciekawymi stylami tanecznymi, a nawet same spróbowały zatańczyć łatwą choreografię do skocznej muzyki.

 

 

Czy w warzywach i owocach płynie prąd?

03.12.2018

Grupie Smoków bardzo zapadł w pamięć projekt "Prąd" i dzieci poprosiły mamę Jagody R., aby przyszła do nich i jeszcze coś ciekawego poopowiadała o prądzie. Pani Beata nie zawiodła i przyniosła różne warzywa i owoce, a także jakieś ciekawe metalowe blaszki. Na początku, używając bardzo mądrych słów jak np. połączenie galwaniczne, wytłumaczyła Smokom co będą robić. Dzieci sprawdzały, czy warzywa, owoce i woda przewodzą prąd. Okazało się, że tak! 

 

Bal Andrzejkowy

30.11.2018

Tradycją w naszym przedszkolu jest świętowanie Andrzejek, jednak w tym roku postanowiliśmy je obchodzić wyjątkowo organizując Bal Andrzejkowy. Dzieci przebrane za czarodziejów, wróżki czy czarne koty wspaniale bawiły się tańcząc do skocznej muzyki. Nie obyło się także bez andrzejkowych wróżb, podczas których przedszkolaki dowiedziały się jaka czeka ich przyszłość. Teraz wystarczy czekać na spełnienie przepowiedni.

 

Zwierzęta domowe

19-23.11.2018

Podczas tygodnia o zwierzętach domowych w grupie Smoków dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwe zwierzęta. Mama Hani i tata Mai przynieśli chomiki, tata Kuby i p. Kasia koty, a mama Jagody Z. oraz mama Marysi i Stasia papugi. Papużki Marysi i Stasia odwiedziły także grupę Chochlików. Przedszkolaki mogły wysłuchać o zwyczajach tych zwierząt, dowiedziały się czym są karmione, a także jak o nie dbać.

 

Wizyta harcerzy

19.11.2018

Harcerze odwiedzili grupę Chochlików, gdzie przeprowadzili ciekawe zajęcia. Pokazali dzieciom mundur harcerski, odznaczenia, a także bawili się z przedszkolakami w zabawę harcerską. Na koniec każdy dostał pamiątkowy medal.

 

Wizyta na Wydziale Biologii UAM

15.11.2018

Dzieci z grupy Chochlików kontynuując projekt "Liść" odwiedziły Zbiory Przyrodnicze na Wydziale Biologii UAM. Odbyło się tam spotkanie z entomologiem, przedszkolaki oglądały afrykańskie rośliny, eksponaty motyli, jeża, dziobaka, niesporczaków, łodzików i innych owadów. 

 

Warsztaty "Mieszkańcy ogrodu ekologicznego"

13.11.2018

Elfy odwiedziły Ogród Ekologiczny Gładysiakowie, aby dowiedzieć się więcej o jego mieszkańcach. Przedszkolaki sporo już wiedzą o różnych owadach dzięki projektowi "Robale", ale nowej wiedzy nigdy dość. Dzieci dowiedziały się, które robaki są pożyteczne, a które z nich to szkodniki, oglądały domy różnych owadów, szukały dżdżownic w ziemi i wykonały pracę plastyczną motylka.

 

Warsztaty o jesieni

13.11.2018

Chochliki w ramach projektu "Liść" odwiedziły Ogród Ekologiczny Gładysiakowie. Wzięły tam udział w warsztatach o jesieni. Grabiły liście na domek dla jeża, poznały rośliny, które nie gubią liści, a także wykonały pracę plastyczną motylka. 

 

Pasowanie na przedszkolaka

08.11.2018

Pasowanie na przedszkolaka to bardzo ważna uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Było to dla nich duże przeżycie, ale poradzili sobie świetnie. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, tańczyli, śpiewali piosenki otrzymując od zaproszonych gości gromkie brawa. Następnie, w obecności rycerzy, Pani Dyrektor dokonała uroczystego aktu pasowania. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy, a na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Ten dzień na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci oraz rodziców.

 

Warsztaty o rogalach świętomarcińskich

08.11.2018

Mama Stasia Ś. z Chochlików poprowadziła dla dzieci bardzo ciekawe zajęcia przybliżające tradycje wielkopolskie. Przeczytała legendę o rogalach świętomarcińskich oraz koziołkach poznańskich. Następnie przedszkolaki spróbowały pysznych rogali i oglądały pamiątki związane z koziołkami.

 

Przedstawienie "Recepta na odwagę"

06.11.2018

W ten piękny listopadowy poranek czekała na dzieci niespodzianka. Nasze przedszkole odwiedziły wielkie, pluszowy zające! Byli to główni bohaterowie przedstawienia pt.:"Recepta na odwagę", podczas którego przedszkolaki dowiedziały się, że dzięki odwadze każdy może pokonać swoje słabości. Dzieci miały możliwość aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu, pogłaskać, przytulić oraz porozmawiać z zającami.

 

Wyjście na cmentarze

29-31.10.2018

1 listopada to święto, podczas którego wspominamy najbliższych, którzy odeszli. W naszym przedszkolu również kultywujemy tę tradycję i przybliżamy przedszkolakom zwyczaje związane z tym dniem. Grupa Czarodziejów wybrała się w tym roku na cmentarz na Naramowicach, a reszta grup odwiedziła pobliski cmentarz na os. Chrobrego. Dzieci były bardzo przejęte całym wydarzeniem i z powagą stawiały zapalone znicze na grobach. W 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego przedszkolaki pamiętały także o Powstańcach, dzięki którym dzisiaj możemy cieszyć się wolnością. 

 

Wyjście do stacji elektroenergetycznej 

26.10.2018

Grupa Smoków kontynuując projekt "Prąd" wybrała się do pobliskiej stacji elektroenergetycznej. Dzieci oglądały tam linie wysokiego napięcia rozciągnięte na słupach i przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa podczas przebywania blisko takich słupów. Następnie szkicowały stację elektroenergetyczną.

 

Zajęcia o pająkach

25.10.2018

W grupie Elfów realizowany jest projekt "Robale". Jedną z aktywności w czasie trwania projektu było zaproszenie eksperta w dziedzinie pająków. Pan Damian opowiedział dzieciom o zwyczajach pająków, pokazał jak wyglądają oraz odpowiedział na przeróżne pytania przedszkolaków, odwiedził także grupę Chochlików. Dzieciom zajęcia bardzo się podobały i prawie wcale się nie bały. Duże zainteresowanie wzbudziła także wylinka pająka.

 

Koncert edukacyjny "Ministerstwo Muzyki"

22.10.2018

Filharmonia Pomysłów jak zwykle przeniosła przedszkolaki w świat muzyki i dobrej zabawy. W Ministerstwie Muzyki zaginęła mapa Miasteczka Symfonia! Na szczęście przy pomocy dzieci udało się znaleźć brakujące elementy.  Czas szybko upłynął w towarzystwie uwielbianego Ministra Szarpidruta i jego załogi.

 

"Nie taki prąd straszny"

19.10.2018

Realizując projekt "Prąd" dzieci z grupy Smoków wzięły udział w warsztatach "Nie taki prąd straszny" z mamą Jagody R. oraz pracownikiem firmy Enea. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny o prądzie, dowiedziały się jak bezpiecznie się z nim obchodzić oraz jak go oszczędzać. Następnie sprawdziły jak działa bateria słoneczna, sprawiały że żarówka się świeci bez podłączania jej do prądu oraz rozwiązały krzyżówkę. Na koniec każdy uczestnik otrzymał maskotkę, piórnik oraz dyplom.

 

Warsztaty z pierwszej pomocy

18.10.2018

W grupie Chochlików odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy prowadzone przez Centrum Powiadamiania Kryzysowego. Panowie pokazywali jak udzielać pierwszej pomocy, zwrócili uwagę na odpowiednią ilość ucisków i wdechów. Przedszkolaki oglądały co zawiera torba ratownika medycznego, ćwiczyły na fantomach oraz nakładały opatrunki. Na koniec uratowały życie Prosiaczkowi ze Stumilowego Lasu nakładając mu wenflon.

 

Przedstawienie "Żabi król"

17.10.2018

Podczas dzisiejszego spektaklu teatru Arlekin dzieci obejrzały ciekawą opowieść o zarozumiałej księżniczce i żabie. Księżniczka nie chciała spełnić obietnicy danej żabie i bardzo się przy tym zdenerwowała... Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a przedszkolaki nauczyły się, że zawsze trzeba dotrzymywać danego słowa.

 

Wizyta u stomatologa

16.10.2018

Kontynuując projekt "Czystość" Czarodzieje odwiedzili stomatologa. Na miejscu mogli dokładnie zwiedzić gabinet stomatologiczny oraz obejrzeć różne ciekawe przyrządy potrzebne dentystom. Przedszkolaki wybierali także produkty zdrowe i niezdrowe dla ich ząbków oraz dowiedzieli się, że należy dokładnie myć i regularnie kontrolować zęby. Na pamiątkę wizyty każde dziecko dostało pastę do zębów.

 

Wyjście do Biblioteki Raczyńskich

16.10.2018

Grupa Smoków rozpoczynając projekt "Prąd" postanowiła wybrać się do pobliskiej biblioteki, aby wypożyczyć książki związane z tym tematem. Panie bibliotekarki były bardzo zdumione taką ilością przedszkolaków, ale także zadowolone, że chcą one poszerzać swoją wiedzę z pomocą literatury. Dzieci wypożyczyły cztery książki, z którymi w najbliższych dniach się zapoznają. Podczas powrotu do przedszkola Smoki szukały znaków ostrzegających przed zagrożeniem porażenia prądem. Jednak już wiedzą, że nie wolno ich dotykać.

 

Dzień Edukacji Narodowej

12.10.2018

Odpowiadając na zaproszenie dzieci, wszyscy pracownicy naszego przedszkola, a także przedstawiciele Rady Rodziców zebrali się w sali Smoków, aby obejrzeć występy przygotowane na uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Czas miło upłynął przy skocznych tańcach, wierszach i piosenkach, także w języku angielskim i niemieckim. Na koniec przedstawiciele Rady Rodziców złożyli życzenia oraz wręczyli kwiaty, a pani dyrektor podziękowała za tak piękny dzień.Warsztaty o bakteriach

10.10.2018

W ramach projektu "Czystość" realizowanego w grupie Czarodziejów rodzice Kalinki postanowili opowiedzieć dzieciom o bakteriach. Warsztaty były bardzo interesujące. Przedszkolaki sprawdzały czystość w sali, oglądały bakterie pod mikroskopem, brały udział w eksperymentach. Duże zainteresowanie wzbudził ciekły azot. Okazało się, że bakterie są wszędzie! Dlatego tak ważne jest, aby dbać o czystość swoją i otoczenia.

 

Bezpieczeństwo podczas korzystania z urządzeń elektrycznych

04.10.2018

Skrzaciki i Smoki wzięły udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń elektrycznych z przedstawicielami firmy Enea. Obejrzały filmiki edukacyjne, zobaczyły działanie słupów wysokiego napięcia przy pomocy kuli plazmowej oraz razem z mamą Witka i Jagody rozwiązały krzyżówkę. Na koniec za aktywny udział otrzymały drobne upominki.

 

Dzień Chłopaka

01.10.2018

Dzień Chłopaka każda grupa w naszym przedszkolu obchodzi troszkę inaczej. Niektórzy zorganizowali dyskotekę, inni puszczali bańki mydlane lub bawili się chustą animacyjną. Na dzieci czekał także słodki poczęstunek oraz mnóstwo śmiechu i dobrego humoru.

 

Koncert edukacyjny "Teatr Ziuty Batuty"

01.10.2018

Kolejne spotkanie z Filharmonią Pomysłów przybliżyło dzieciom historię o dyrygencie uwięzionym w ramie starego obrazu i jego magicznej pałeczce batucie. Nie obyło się także bez pomocy przedszkolaków w uwolnieniu Ziuty Batuty. 

 

Hipoterapia

26.09.2018

Dziś, po dłuższej przerwie znowu zawitały do nas koniki. Dzieci były bardzo szczęśliwe, że znowu mogą na nich pojeździć. Niektórzy podchodzili do tego z lekką obawą, ale szybko okazało się, że to wspaniała zabawa. Czekamy z niecierpliwością na kolejne odwiedziny tak miłych gości.

 

Muzeum Mydła i Historii Brudu

24.09.2018

Grupa Czarodziejów w ramach projektu "Czystość" postanowiła odwiedzić Muzeum Mydła i Historii Brudu. Wybrali się tam aż do Bydgoszczy! Podróż pociągiem była dla dzieci wielką atrakcją, a samo Muzeum również bardzo im się podobało. Przedszkolaki zobaczyły jak wyglądała kąpiel w średniowiecznej balii czy pranie na tarce. Na pamiątkę każdy wykonał swoje własne mydełko. 

 

 

 Warsztaty z pierwszej pomocy

21.09.2018

W tym roku tata Kai z Elfów zaproponował przeprowadzenie cyklu warsztatów. Na pierwszym spotkaniu dzieci zapoznały się z tajnikami udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się jak prawidłowo ułożyć głowę poszkodowanemu i jak sprawdzić czy oddycha. Poznały także numery alarmowe i dowiedziały się, kiedy należy pod nie dzwonić. 

 

 

Koncert edukacyjny "Plac artysty Suzafonisty"

03.09.2018

Podczas pierwszego dnia w przedszkolu po wakacjach czekała na dzieci miła niespodzianka - koncert Filharmonii Pomysłów! Starsze przedszkolaki są już przyzwyczajone do dziwnych instrumentów, radosnych śpiewów i wspólnej zabawy na koncertach. Jednak nasze "maluszki" także doskonale się spisały. Mimo, że wszystko było dla nich nowe i nieznane z zaciekawieniem oglądały opowieść o nieśmiałym słoniku Suzafoniku i jego marzeniach. A wszystkiemu akompaniowały instrumenty dęte blaszane - trąbka, waltornia i właśnie suzafon.