Balik Andrzejkowy

30 listopada

Dzisiaj w naszym przedszkolu, w każdej grupie, odbył się balik andrzejkowy. W pięknie udekorowanych salach można było spotkać czarodziejów, czarownice, wróżki, a także inne interesujące postacie. Dzieci wzięły udział w różnych ciekawych zabawach, czy też tańcach. Oczywiście, nie zabrakło andrzejkowych wróżb jak np. lanie wosku, wyścig butów. Ponadto, na dzieci czekał słodki poczęstunek. Wszyscy wspaniale się bawili :)

  

 

Egzamin na prawo jazdy w grupie "Chochliki"

Podsumowanie projektu "Samochód"

29 listopada 

Dzieci z grupy Chochliki, w ramach podsumowania projektu "Samochód", udały się na plac manewrowy, aby zdać egzamin na prawo jazdy. Gratulujemy!

   

    

 

Pieczenie chlebka bananowego w grupie "Skrzaty"

Realizacja projektu "Banan"

26 listopada

Dnia 26 listopada, "Skrzaciki" samodzielnie robiły chlebek bananowy. Część smakowitego wypieku zjadły w sali, a resztę wzięły do domu, aby poczęstować nim rodzinę :)

  

 

Spotkanie z Mamą Emilki w grupie "Smoki"

Realizacja projektu "Siłownia"

22 listopada

Dnia 22 listopada, "Smoki" odwiedziła Mama Emilki, aby opowiedzieć dzieciom jak wygląda praca psychologa. Gość przedstawił dzieciom interesujące sposoby radzenia sobie z emocjami. Dzieci z zaciekawieniem brały udział w proponowanych ćwiczeniach.

 

 

Czytanie książki przez Tatę Basi w grupie "Smoki"

17 listopada

Dnia 17 listopada, grupę "Smoki" odwiedził tata Basi, aby przeczytać dzieciom książkę. Dzieciom bardzo się podobało i słuchały naszego gościa z dużym  zaciekawieniem.

 

  

 

Zajęcia sportowe z Tatą Mirki w grupie "Smoki"

Realizacja projektu "Siłownia"

16 listopada

Dnia 16 listopada tata Miry poprowadził zajęcia sportowe w ramach realizacji projektu "Siłownia". Podczas zajęć dzieci rozwijały równowagę oraz propriocepcję. Wszyscy chętnie brali udział w proponowanych ćwiczeniach, jak i świetnie się bawili w trakcie różnorodnych interesujących aktywności.

 

 

"Uroczystość z okazji Święta Niepodległości"

"Szkoła do hymnu"

10 listopada

Dnia 10 listopada, dzieci z naszego przedszkolaka wzięły udział w uroczystości z okazji obchodów Święta Niepodległości. Przedszkolaki "Baśniowego Zamku" miały możliwość poszerzyć wiedzę na temat historii własnej Ojczyzny oraz utrwalić symbole narodowe. Co więcej, dzieci wzięły udział w akcji "Szkoła do hymnu" i o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego".

 

"Pasowanie na Przedszkolaka" w grupie "Skrzaty"

4 listopada

4 listopada, w najmłodszej grupie przedszkolnej, odbyło się uroczyste "Pasowanie na Przedszkolaka". Dzieci przedstawiły interesujący program artystyczny, a Pani Dyrektor pasowała każdego Skrzacika na przedszkolaka. 

Witamy serdecznie Was w gronie Przedszkolaków! :)

 

Wyjście na cmentarz grupy "Skrzaty"

29 października

 

Jak co roku, przed uroczystością Wszystkich Świętych przedszkolaki Baśniowego Zamku idą na cmentarz zadbać o opuszczone groby. 29 października dzieci z Baśniowego Zamku udały się wraz ze swoimi Paniami na pobliski cmentarz na os. Chrobrego, aby zapalić znicze.

 Skrzaty

 

Smoki

 

Czytanie książki przez Tatę Miry w grupie "Smoki"

25 października

 

25 października grupę Smoki odwiedził Tata Mirki, aby przeczytać dzieciom książkę. Dzieci miały możliwość posłuchania książki pt. "Żabek i Ropuch".

Smoki, z zaciekawieniem słuchały o przygodach dwójki najlepszych przyjaciół.

 

 

"Korbacze"

25 października

 

Dzisiaj, podczas śniadania, dzieci z naszego przedszkola miały możliwość spróbować tradycyjny góralski ser "Korbacz". Serowe warkocze przywiozły dzieciom z "Baśniowego Zamku" Panie prosto z wyprawy na Orawę. Smacznego!

 

 

Przedstawienie teatralne "Przygody Wróbelka Elemelka"

20 października

 

20 października gościliśmy w naszym przedszkolu Teatrzyk Krokodyl, który zaprezentował dzieciom interesujące przedstawienie pt. "Przygody Wróbelka Elemelka". Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie, a najbardziej wspólny taniec i piosenka. Co więcej, ochotnicy mogli wziąć aktywny udział w  przedstawieniu, co uczyniło występ jeszcze bardziej interesującym :)

 

  

 

Warsztaty Bum Bum Rurek w grupie "Smoki"

18 października

 

Dzisiaj w grupie "Smoki" odbyły się ciekawe warsztaty z wykorzystaniem Bum Bum Rurek. Dzieci z najstarszej grupy miały możliwość zapoznać się z nowym instrumentem, ponadto zagrały przy użyciu Bum Bum Rurek znane melodie. Smoki zagrały także urodzinowe sto lat dla koleżanek z grupy! Dzieci podczas warsztatów bardzo miło spędziły czas :)

 

  

 

Wizyta absolwenta Leona w grupie "Smoki"

14 października

 

Brat Gucia z naszej grupy - Leon to absolwent naszego przedszkola. Chłopiec odwiedził naszą grupę, aby podzielić się swoją pasją jaką jest gra w szachy.

Leon pokazał dzieciom na czym polega gra w szachy, zaprezentował jak wygląda szachownica oraz poszczególne figury. Co więcej, dzieci mogły zobaczyć specjalny zegar, a także zagrać partię szachów! Na koniec Leon pokazał "Smokom" swoje medale i puchary. 

 

 

  

 

Festyn Rodzinny "Święto Pyry"

14 października 

 

Dzisiaj, po długiej przerwie, spotkaliśmy się wszyscy w ogrodzie przedszkolnym podczas Festynu Rodzinnego pod tytułem

"Święto Pyry". Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji m.in. pyszne jedzenie, Straż Pożarna, zabawy z Lech Poznań Football Academy, zabawy w kąciku sportowym, jak i w kąciku plastycznym. Gwoździem programu była jak zwykle Loteria Fantowa. Mimo deszczowej jesiennej pogody, na twarzach dzieci i dorosłych malowały się radosne uśmiechy. Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś interesującego dla siebie i miło spędził czas w progach Baśniowego Zamku :)

 

   

 

 

Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej

14 października 

 

Dnia 14 października dzieci, wszyscy pracownicy naszego przedszkola, jak i przedstawiciel Rady Rodziców zgromadzili się w sali Czarodziejów, aby obejrzeć przygotowany występ artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci zaprezentowały interesujące wierszyki, piosenki, tańce, zabawy z kubeczkami. Na koniec imprezy Pani Dyrektor podziękowała każdemu za zaangażowanie oraz wręczyła nagrody pracownikom za trud włożony w ich codzienną pracę, a przedstawiciel Rady Rodziców wręczył kwiaty. Każdy miło wspólnie spędził czas :)

 

  

 

 Czytanie książki przez mamę Gucia w grupie "Smoki"

14 października

 14 października grupę "Smoki" odwiedziła mama Gucia. Mama chłopca przyszła do naszej grupy, a przeczytać dzieciom ciekawą książkę. Wszystkim bardzo podobała się przeczytana przez naszego Gościa książka. Dzieci chętnie słuchały, co można dostrzec na załączonych zdjęciach! :)

 

  

 

Zdrowe frytki w grupie "Skrzaty"

 

W tym tygodniu dzieci z najmłodszej grupy przygotowały zdrowe frytki. Wszystkim Skrzacikom ziemniaczany przysmak bardzo smakował.

 

  

 

Odwiedziny absolwenta w przedszkolu

 

Nasze przedszkole odwiedził absolwent Leon. Chłopiec zapoznał dzieci z grupy "Czarodzieje" z mało znanym przez dzieci sportem szermierką. Czarodzieje z uwagą słuchali prezentowane przez Leona zasady tej dyscypliny sportu i chętnie naśladowali ukazywane przez niego pozycje szermiercze.

 

   

 

Zjazd Absolwentów

 

Dnia 30 września w naszym przedszkolu odbył się zjazd absolwentów. Dzieci wraz z rodzicami oraz nauczycielami miło spędzili popołudnie rozmawiając, piecząc kiełbaski oraz grając w różne gry m.in w piłkę nożną. Uczestnicy spotkania pytali kiedy odbędzie się następny zjazd absolwentów, co może świadczyć tylko o tym, że wszyscy świetnie się bawili!

 

    

 

Tydzień owocowy w grupie "Skrzaty"

 

Ten tydzień był dla najmłodszej grupy bardzo zdrowy i owocowy. Skrzaciki świetnie się bawiąc badały owoce za pomocą zmysłu dotyku, wzroku i węchu. Ponadto, dzieci wykonały tematyczną pracę plastyczno-techniczną. Co więcej, Skrzaciki miały okazję skosztować pysznego soku z owoców. 

 

  

 

 Świętowanie Dnia Chłopaka w grupie "Skrzaty"

30 września

 

Dnia 30 września dzieci z grupy "Skrzaty" świętowały Dzień Chłopaka. Z tej okazji dzieci uczestniczyły w przeróżnych interesujących tańcach, zabawach ruchowych. Ponadto, Skrzaciki przygotowały pyszny sok owocowy, który wypiły w trakcie świętowania.

 

   

 

 

Przedstawienie teatralne "Przygody Krasnala Hałabały"

29 września

 

Nasze przedszkole odwiedził dzisiaj Teatrzyk Krokodyl z ciekawym przedstawieniem pt. "Przygody Krasnala Hałabały". Dzieci od samego rana nie mogły doczekać się przyjazdu teatrzyku. Podczas spektaklu dzieci dowiedziały się, dlaczego ptaki zaproszone przez Hałabałę na placek z borówkami nie pojawiły się. Odpowiedzi udzieliła Baba Saba i Pani Jesień. Oczywiście ważną rolę w całym spektaklu odegrali młodzi widzowie, którzy chętnie słuchali i pomagali głównej postaci w rozwiązaniu zagadki. Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało.

 

             

 

Warsztaty Bum Bum Rurek w grupie "Czarodzieje"

28 września

 

Dnia 28 września w grupie "Czarodzieje" odbyły się bardzo interesujące warsztaty z wykorzystaniem Bum Bum Rurek. Dzieci zapoznały się z nowym instrumentem, a także brały udział w licznych zabawach muzycznych. Wszyscy świetnie się bawili, a warsztaty sprawiły Czarodziejom dużo radości.

 

 

 

Wyjście do kina grupy "Smoki"

27 września

 

W poniedziałek 27 września Smoki wybrały się z okazji Dnia Chłopaka na wycieczkę do kina. Dzieci miały okazję obejrzeć film animowany pt. "Mała wielka stopa 2: W rodzinie siła". Wszystkim dzieciom film bardzo się podobał, a uśmiech na twarzach Smoków oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem mile spędzonego czasu. Dla niektórych Smoków było to pierwsze wyjście do kina, taki prezent sprawił każdemu ogromną radość! 

 

   

 

Wyjście do kina grupy "Chochliki"

22 września

 

W środę 22 września Chochliki wybrały się do kina na bajkę „Psi Patrol Film”. Interesująca bajka przeniosła dzieci swoją fabułą do ciekawych miejsc oraz w świat pełen przygód. W drodze powrotnej dzieci dzieliły się swoimi pozytywnymi wrażeniami. Seans filmowy na długo zostanie w pamięci Chochików!

 

  

 

Spacer na skrzyżowanie

15 września

 

W środę 15 września Chochliki wybrały się na spacer na skrzyżowanie.

Podczas spaceru grupa przypomniała sobie zasady bezpiecznego poruszania się po przejściu dla pieszych. Ponadto, dzieci poznały kodeks rowerzysty. Co więcej, Chochliki wyszukiwały oraz nazywały wybrane znaki drogowe. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem.

 

  

  

 

Dni adaptacyjne grupy "Skrzaty"

30-31 sierpnia

 

W dniach 30-31 sierpnia w przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci do naszego przedszkola. Podczas spotkań dzieci wraz z rodzicami miały możliwość poznać swoje koleżanki i kolegów z grupy, panie nauczycielki, panie pomoce, swoją salę, ogród oraz pewne zwyczaje  panujące  w przedszkolu.

Pierwszego dnia, dzieci lepiły zwierzątka z masy plastycznej, natomiast drugiego dnia malowały na folii.

Skrzaciki uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych, zabawach swobodnych w sali, a także w różnych aktywnościach w ogrodzie przedszkolnym.

Serdecznie witamy Was w naszym przedszkolu :)