Wyjście do sklepu 

12.11.2019

W ramach projektu "Makaron" dzieci z grupy Smoki wybrały się do pobliskiego sklepu, aby obejrzeć jakie rodzaje makaronu można tam kupić. Większość z nich miały już w kąciku projektowym w sali i dobrze znały ich nazwy. Na szczęście udało się im kupić makaron kolanka, którego do tej pory jeszcze nikt nie przyniósł. Przedszkolaki zauważyły także, makarony mają różne opakowania i ceny. 

 

"Szkoła do hymnu"

8.11.2019

W odpowiedzi na inicjatywę MEN, 8. listopada o symbolicznej godzinie 11.11 przedszkolaki zgromadzone w sali Czarodziejów uroczyście odśpiewały hymn państwowy. Wydarzenie odbyło się w uroczystej atmosferze,  dzieci były bardzo przejęte i wykazały się doskonałą znajomością "Mazurka Dąbrowskiego" i symboli narodowych.

 

 

Wyjście na cmentarz

28-30.10.2019

Jak co, roku przed uroczystością Wszystkich Świętych, przedszkolaki idą na cmentarz zadbać o opuszczone groby. Aby przybliżyć dzieciom zwyczaje związane z tym dniem, każdy ma ze sobą znicz, który zapalany jest na nagrobkach. Grupa Smoków odwiedziła cmentarz na Naramowicach, a reszta grup cmentarz na os. Chrobrego. 

 

Przedstawienie teatralne pt.: "Uczą króla dzieci segregacji śmieci" 

23.10.2019

Spektakl teatralny pt.: ""Uczą króla dzieci segregacji śmieci" bardzo dobrze wpisuje się w nasz temat roczny jakim jest ekologia. Przedstawienie uczy dzieci jak dbać o przyrodę, prawidłowego zachowania w lesie, a także zachęca do poszerzenia wiedzy o ekologii. Dzięki rezolutnej biedronce Basi przedszkolaki wiedzą już, że życie w brudzie, śmieciach i wśród brzydkich zapachów nie niesie ze sobą nic dobrego. 

 

Piasek kinetyczny

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup piasku kinetycznego dla każdej z grup. Dzieci są zachwycone :)

 

Koncert edukacyjny "Zakamarki Sonostworków"

21.10.2019

Podczas dzisiejszego koncertu dzieci poznały dwa nowe, ciekawe instrumenty: ukulele i helikon. Mieszkały w nich malutkie żyjątka Uku i Heli, które budziły się tylko wtedy, gdy instrumenty potrzebowały ich pomocy. Jak zawsze było dużo śpiewu, ruchu, nauki i zabawy!

 

Wystawa z klocków Lego

18.10.2019

Grupa Smoków wybrała się na wycieczkę na dwie bardzo ciekawe wystawy: "Poznań w miniaturze z klocków Lego" oraz "Świat Lego". Na pierwszej z nich dzieci oglądały charakterystyczne miejsca i zabytki Poznania wykonane z klocków m.in.: Ratusz, Centrum Kultury Zamek, Arena czy Stadion Lecha Poznań. Druga wystawa przeniosła dzieci w świat Lego Bionicle, Ninjago, Star Wars czy Lego Friends. Przedszkolaki miały także okazję wysłuchać ciekawostek związanych z klockami oraz dowiedziały się co oznacza skrót LEGO w języku duńskim. Na pamiątkę każdy otrzymał naklejkę oraz bilet wstępu na wystawę. 

 

Dzień Edukacji Narodowej

17.10.2019

Aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej dzieci ze wszystkich grup przygotowały krótkie występy artystyczne. Wszyscy pracownicy przedszkola świetnie bawili się podczas piosenek, oglądając tańce czy słuchając krótkich wierszyków. Nie zabrakło także gry na instrumentach oraz zabawy w języku angielskim. Dzieci z wielkim przejęciem dziękowały wszystkim za codzienny trud włożony w ich wychowanie. Na zakończenie przedstawicielka Rady Rodziców złożyła życzenia, a pani dyrektor podziękowała na wspaniałą uroczystość.

 

Dzień Chłopaka

30.09.2019

Dzisiaj chłopcy mieli swój dzień - Dzień Chłopaka. Aby otrzymać upominki i słodkie przekąski musieli wykonać szereg ciekawych zadań. Uff... Na szczęście wszystkim się udało!

 

Koncert edukacyjny "ZAKĄTEK DŹWIĘKOWIERSZY"

30.09.2019

Zakątek Dźwiękowierszy to kolejna odsłona koncertu Filharmonii Pomysłów. Tym razem dzieci, razem z małą Muzolinką, wysłuchały piosenek do słów wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Było to ciekawe muzyczne doświadczenie.

 

 

Hipoterapia

26.09.2019

Dzisiaj po przerwie wakacyjnej wróciły do nas konie, na których dzieci jeździły z wielką chęcią i z uśmiechami na twarzy. Hipoterapia przynosi naszym przedszkolakom wiele korzyści, a mimo początkowego strachu ostatecznie każdy świetnie się bawił.

 

Wyjście na skrzyżowanie

19.09.2019

Na początku każdego nowego roku szkolnego, dzieci we wszystkich grupach poznają i przypominają sobie zasady bezpiecznego poruszania się w okolicy przedszkola. Ubrane w odblaskowe kamizelki przedszkolaki idą na pobliskie skrzyżowanie, aby zobaczyć jak działa sygnalizacja świetlna oraz poćwiczyć przechodzenie na pasach w praktyce. Nie jest to wcale takie łatwe zadanie, bo światło szybko się zmienia i trzeba być skupionym i nie rozglądać się na boki. Po drodze nazywają różne znaki drogowe, a także pamiętają, żeby trzymać się prawej strony chodnika.

 

Przedstawienie teatralne "Przygody Tomka Wszędobylskiego"

10.09.2019

Nasze przedszkole odwiedził dzisiaj Teatr Lalek z ciekawym przedstawieniem pt.: "Przygody Tomka Wszędobylskiego". Była to wspaniała opowieść o spotkaniu Tomka ze złym królem, próbującym ukraść elektroniczną księgę Panu Profesorowi. Całe szczęście Tomek wykazał się dużym sprytem i przy pomocy naszych dzielnych przedszkolaków udało mu się przechytrzyć króla.

 

Wystawa Wielkopolska - Orawa

09.09.2019

Realizując w zeszłym roku projekt "Wielkopolska-Orawa", nasze przedszkolaki dowiedziały się bardzo dużo ciekawych informacji i postanowiły się nimi podzielić w nietypowej formie. Została zorganizowana niezwykła wystawa zdjęć, prac plastycznych oraz pamiątek z Orawy w Urzędzie Miasta Poznania. Czarodzieje i Smoki podczas otwarcia wystąpili prezentując zabawę wielkopolską "Praczki" oraz piosenkę "Orawa". Zaproszeni goście nagrodzili dzieci gorącymi brawami, a następnie wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali przygotowaną wystawę.

Więcej zdjęć pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/h77baXuFenvnTEgdA

 

 

Koncert edukacyjny "Gdzie mieszkają dźwięki?"

02.09.2019

Po zasłużonych wakacjach nadszedł czas na powrót do przedszkola. I to nie byle jaki powrót! Bo już pierwszego dnia na nasze kochane przedszkolaki czekała nie lada niespodzianka - koncert Filharmonii Pomysłów! Starsze dzieci dobrze Filharmonie znają, więc powitały ją w wielkim entuzjazmem, natomiast młodsi na początku trochę niepewnie obserwowali co się będzie działo... Na szczęście koncert "Gdzie mieszkają dźwięki" nie był niczym strasznym i wszyscy się wspaniale bawili w towarzystwie sympatycznych pacynek Muzolinki i Muzolka. Przed nami cały rok ze światem muzycznych dźwięków!