Wyjście na skrzyżowanie

19.09.2019

Na początku każdego nowego roku szkolnego, dzieci we wszystkich grupach poznają i przypominają sobie zasady bezpiecznego poruszania się w okolicy przedszkola. Ubrane w odblaskowe kamizelki przedszkolaki idą na pobliskie skrzyżowanie, aby zobaczyć jak działa sygnalizacja świetlna oraz poćwiczyć przechodzenie na pasach w praktyce. Nie jest to wcale takie łatwe zadanie, bo światło szybko się zmienia i trzeba być skupionym i nie rozglądać się na boki. Po drodze nazywają różne znaki drogowe, a także pamiętają, żeby trzymać się prawej strony chodnika.

 

Przedstawienie teatralne "Przygody Tomka Wszędobylskiego"

10.09.2019

Nasze przedszkole odwiedził dzisiaj Teatr Lalek z ciekawym przedstawieniem pt.: "Przygody Tomka Wszędobylskiego". Była to wspaniała opowieść o spotkaniu Tomka ze złym królem, próbującym ukraść elektroniczną księgę Panu Profesorowi. Całe szczęście Tomek wykazał się dużym sprytem i przy pomocy naszych dzielnych przedszkolaków udało mu się przechytrzyć króla.

 

Wystawa Wielkopolska - Orawa

09.09.2019

Realizując w zeszłym roku projekt "Wielkopolska-Orawa", nasze przedszkolaki dowiedziały się bardzo dużo ciekawych informacji i postanowiły się nimi podzielić w nietypowej formie. Została zorganizowana niezwykła wystawa zdjęć, prac plastycznych oraz pamiątek z Orawy w Urzędzie Miasta Poznania. Czarodzieje i Smoki podczas otwarcia wystąpili prezentując zabawę wielkopolską "Praczki" oraz piosenkę "Orawa". Zaproszeni goście nagrodzili dzieci gorącymi brawami, a następnie wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali przygotowaną wystawę.

Więcej zdjęć pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/h77baXuFenvnTEgdA

 

 

Koncert edukacyjny "Gdzie mieszkają dźwięki?"

02.09.2019

Po zasłużonych wakacjach nadszedł czas na powrót do przedszkola. I to nie byle jaki powrót! Bo już pierwszego dnia na nasze kochane przedszkolaki czekała nie lada niespodzianka - koncert Filharmonii Pomysłów! Starsze dzieci dobrze Filharmonie znają, więc powitały ją w wielkim entuzjazmem, natomiast młodsi na początku trochę niepewnie obserwowali co się będzie działo... Na szczęście koncert "Gdzie mieszkają dźwięki" nie był niczym strasznym i wszyscy się wspaniale bawili w towarzystwie sympatycznych pacynek Muzolinki i Muzolka. Przed nami cały rok ze światem muzycznych dźwięków!