Przedstawienie "Żabi król"

17.10.2018

Podczas dzisiejszego spektaklu teatru Arlekin dzieci obejrzały ciekawą opowieść o zarozumiałej księżniczce i żabie. Księżniczka nie chciała spełnić obietnicy danej żabie i bardzo się przy tym zdenerwowała... Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a przedszkolaki nauczyły się, że zawsze trzeba dotrzymywać danego słowa.

 

Wizyta u stomatologa

16.10.2018

Kontynuując projekt "Czystość" Czarodzieje odwiedzili stomatologa. Na miejscu mogli dokładnie zwiedzić gabinet stomatologiczny oraz obejrzeć różne ciekawe przyrządy potrzebne dentystom. Przedszkolaki wybierali także produkty zdrowe i niezdrowe dla ich ząbków oraz dowiedzieli się, że należy dokładnie myć i regularnie kontrolować zęby. Na pamiątkę wizyty każde dziecko dostało pastę do zębów.

 

Wyjście do Biblioteki Raczyńskich

16.10.2018

Grupa Smoków rozpoczynając projekt "Prąd" postanowiła wybrać się do pobliskiej biblioteki, aby wypożyczyć książki związane z tym tematem. Panie bibliotekarki były bardzo zdumione taką ilością przedszkolaków, ale także zadowolone, że chcą one poszerzać swoją wiedzę z pomocą literatury. Dzieci wypożyczyły cztery książki, z którymi w najbliższych dniach się zapoznają. Podczas powrotu do przedszkola Smoki szukały znaków ostrzegających przed zagrożeniem porażenia prądem. Jednak już wiedzą, że nie wolno ich dotykać.

 

Dzień Edukacji Narodowej

12.10.2018

Odpowiadając na zaproszenie dzieci, wszyscy pracownicy naszego przedszkola, a także przedstawiciele Rady Rodziców zebrali się w sali Smoków, aby obejrzeć występy przygotowane na uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Czas miło upłynął przy skocznych tańcach, wierszach i piosenkach, także w języku angielskim i niemieckim. Na koniec przedstawiciele Rady Rodziców złożyli życzenia oraz wręczyli kwiaty, a pani dyrektor podziękowała za tak piękny dzień.Warsztaty o bakteriach

10.10.2018

W ramach projektu "Czystość" realizowanego w grupie Czarodziejów rodzice Kalinki postanowili opowiedzieć dzieciom o bakteriach. Warsztaty były bardzo interesujące. Przedszkolaki sprawdzały czystość w sali, oglądały bakterie pod mikroskopem, brały udział w eksperymentach. Duże zainteresowanie wzbudził ciekły azot. Okazało się, że bakterie są wszędzie! Dlatego tak ważne jest, aby dbać o czystość swoją i otoczenia.

 

Bezpieczeństwo podczas korzystania z urządzeń elektrycznych

04.10.2018

Skrzaciki i Smoki wzięły udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń elektrycznych z przedstawicielami firmy Enea. Obejrzały filmiki edukacyjne, zobaczyły działanie słupów wysokiego napięcia przy pomocy kuli plazmowej oraz razem z mamą Witka i Jagody rozwiązały krzyżówkę. Na koniec za aktywny udział otrzymały drobne upominki.

 

Dzień Chłopaka

01.10.2018

Dzień Chłopaka każda grupa w naszym przedszkolu obchodzi troszkę inaczej. Niektórzy zorganizowali dyskotekę, inni puszczali bańki mydlane lub bawili się chustą animacyjną. Na dzieci czekał także słodki poczęstunek oraz mnóstwo śmiechu i dobrego humoru.

 

Koncert edukacyjny "Teatr Ziuty Batuty"

01.10.2018

Kolejne spotkanie z Filharmonią Pomysłów przybliżyło dzieciom historię o dyrygencie uwięzionym w ramie starego obrazu i jego magicznej pałeczce batucie. Nie obyło się także bez pomocy przedszkolaków w uwolnieniu Ziuty Batuty. 

 

Hipoterapia

26.09.2018

Dziś, po dłuższej przerwie znowu zawitały do nas koniki. Dzieci były bardzo szczęśliwe, że znowu mogą na nich pojeździć. Niektórzy podchodzili do tego z lekką obawą, ale szybko okazało się, że to wspaniała zabawa. Czekamy z niecierpliwością na kolejne odwiedziny tak miłych gości.

 

Muzeum Mydła i Historii Brudu

24.09.2018

Grupa Czarodziejów w ramach projektu "Czystość" postanowiła odwiedzić Muzeum Mydła i Historii Brudu. Wybrali się tam aż do Bydgoszczy! Podróż pociągiem była dla dzieci wielką atrakcją, a samo Muzeum również bardzo im się podobało. Przedszkolaki zobaczyły jak wyglądała kąpiel w średniowiecznej balii czy pranie na tarce. Na pamiątkę każdy wykonał swoje własne mydełko. 

 

 

 Warsztaty z pierwszej pomocy

21.09.2018

W tym roku tata Kai z Elfów zaproponował przeprowadzenie cyklu warsztatów. Na pierwszym spotkaniu dzieci zapoznały się z tajnikami udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się jak prawidłowo ułożyć głowę poszkodowanemu i jak sprawdzić czy oddycha. Poznały także numery alarmowe i dowiedziały się, kiedy należy pod nie dzwonić. 

 

 

Koncert edukacyjny "Plac artysty Suzafonisty"

03.09.2018

Podczas pierwszego dnia w przedszkolu po wakacjach czekała na dzieci miła niespodzianka - koncert Filharmonii Pomysłów! Starsze przedszkolaki są już przyzwyczajone do dziwnych instrumentów, radosnych śpiewów i wspólnej zabawy na koncertach. Jednak nasze "maluszki" także doskonale się spisały. Mimo, że wszystko było dla nich nowe i nieznane z zaciekawieniem oglądały opowieść o nieśmiałym słoniku Suzafoniku i jego marzeniach. A wszystkiemu akompaniowały instrumenty dęte blaszane - trąbka, waltornia i właśnie suzafon.