Nocka w przedszkolu

23.06.2017

Obecne Smoki przekroczyły próg naszego przedszkola cztery lata temu. Wtedy były to małe, płaczące za rodzicami dzieci. Przez lata spędzone w Baśniowym Zamku maluszki te wyrosły na wspaniałe dzieciaki, które dzisiejszej nocy potwierdziły swą samodzielność i dojrzałość. Nocowanie w przedszkolu rozpoczęło się przygotowaniem  kolacji. Potem były zabawy,  "nocne kino" i szykowanie leżaków. A na koniec wszystkie duże Starszaki przespały całą noc w przedszkolu. Bez mamy i taty! Brawo!

Pożegnanie starszaków

22.06.2017

Wszystkie przedszkolaki, spotkały się dziś w sali Smoków, by pożegnać kolegów, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w szkole. Na uroczystość zaproszono również panią Dyrektor i pracowników przedszkola. Młodsze grupy zaprezentowały przygotowane przez siebie piosenki lub tańce, a starszaki w krótkim programie artystycznym podziękowały wszystkim pracownikom za za opiekę a kolegom i koleżankom za wspólną zabawę w przedszkolu. Na zakończenie wszystkie dzieci odchodzące do szkoły otrzymały zakładki do książek, które miejmy nadzieję, przypominać im będą miłe chwile spędzone w Baśniowym Zamku.

Wycieczka do Silverado City

13.06.2016

Tegoroczna wycieczka przeniosła nas na Dziki Zachód w czasy kowbojów i Indian. Na kilka godzin zamieszkaliśmy w westernowym miasteczku Silverado City, w którym obejrzeliśmy pokazy rodeo i posługiwania się lasso. Dzięki scenkom aktorskim dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie w niewielkim amerykańskim miasteczku i jak radzono sobie np z bandytami napadającymi na bank. Wielką frajdę sprawiło dzieciom poszukiwanie złota oraz zabawy na placu zabaw.

Rozdanie nagród w konkursie pisarskim

08.06.2017

Dzięki konkursowi pisarskiemu, który od kilku lat odbywa się w naszym przedszkolu każde dziecko ma możliwość spróbowana swych sił w roli pisarza lub poety. W tym roku wyzwanie to podjęło 16 dzieci. Ich prace napisane wspólnie z rodzicami i zilustrowane przez autorów zostały zebrane w jedną wspólną książkę a autorzy zostali nagrodzeni podczas dzisiejszego spotkania, w obecności swoich koleżanek i kolegów.

"Mała Chmurka"

05.06.2017

Przedstawienie w ODK "Dąbrówka" to prezent dla dzieci od Administracji os. B. Chrobrego. "Mała Chmurka" to indiański chłopiec, który pragnie zostać wielkim, dzielnym wodzem. I to właśnie przygody małego Indianina stanowiły treść spektaklu, który zaciekawił i rozbawił dzieci. Nasze dzielne przedszkolaki bardzo zaangażowały się w pomoc chłopcu i nie przestraszyły się nawet strasznej czarownicy, która chciała okraść i zaczarować Małą Chmurkę i Smoka.

Teatr Animacji

01.06.2017

W Teatrze Animacji Skrzaty i Elfy obejrzały spektakl pt.:"Pory roku". Stworzona z trójkątów opowieść przeniosła dzieci w świat przyrody z charakterystycznymi dla poszczególnych pór roku zwierzętami i roślinami. Mimo, że przedstawienie różniło się formą od znanych dzieciom spektakli bardzo się wszystkim podobało.

Konkurs recytatorski

30.05.2017

W IV Przedszkolnym Konkursie Recytatorskim udział wzięło 16 dzieci, które w obecności jury i publiczności złożonej z wszystkich przedszkolaków recytowały wybrane wcześniej wiersze. Niektórzy artyści przygotowali rekwizyty, które uatrakcyjniły ich występy. Zwycięzcą tegorocznego konkursu została Natalia P. ze Smoków.Nagrody otrzymali również Jagoda M. ze Smoków i Leon J. ze Skrzatów. Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia i pamiątkowe książki.


Festyn Rodzinny

25.05.2017

Tegoroczny Festyn Rodzinny przygotowany został z myślą o uczczeniu 35 rocznicy utworzenia naszego przedszkola. Ze względu na to, że edukacja regionalna jest ważnym elementem edukacyjnym w naszym przedszkolu dzieci wystąpiły w tradycyjnych strojach ludowych i wykonały tańce i piosenki charakterystyczne dla poszczególnych regionów naszego kraju. Rodzicom, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w życie przedszkola Pani Dyrektor wręczyła statuetki Przyjaciel Przedszkola. Po zakończeniu programu artystycznego dzieci i rodzice korzystać mogli a atrakcji przygotowanych przez nauczycieli, Filharmonię Pomysłów i Straż Pożarną. Wszyscy zmęczeni dobrą zabawą posilić się mogli w kawiarence, która oferowała smaczne dania i wypieki. Jak zawsze wielką atrakcją festynu była loteria, w której  wygrywał każdy los.

Warsztaty z farmaceutką

19.05.2017

Smoki uczestniczyły dziś w spotkaniu z panią farmaceutką - mamą Tymka. Podczas zajęć dzieci próbowały swoich sił w robieniu maści, poznały również zdrowotne właściwości polnych ziół.

Koncert edukacyjny

15.05.2017

Artyści z Filharmonii Pomysłów, w strojach harcerzy, zaprosili dzieci do obejrzenia widowiska przypominającego przyśpiewki i wyliczanki oparte na znanych wszystkim melodiach. Harcerzom i dzieciom pomagał oczywiście niebieski kot.

r

 

Teatr Animacji

10.05.2017

Podczas dzisiejszej wizyty w Teatrze Animacji Chochliki obejrzały spektakl pt.:"Dziób w dziób". Autorzy przedstawienia poruszają w nim bardzo ważne i trudne tematy jak  tolerancja, przyjaźń i dokonywanie wyborów, ale robią to w mądry i zabawny sposób, tak by były zrozumiałe dla przedszkolaków.

Filmowy Świat Dziecka

27.04.2017

W związku z obchodzonym niedawno Dniem Ziemi, Chochliki wzięły udział w spotkaniu o tematyce ekologicznej, które odbyło się w kinie Cinema City. Podczas zajęć poruszono tematy dotyczące ochrony zwierząt zagrożonych wyginięciem i działań jakie mogą podjąć dzieci by chronić przyrodę. Po zajęciach dzieci obejrzały film "Dzieciak rządzi".

XX Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

26.04.2017

W ramach Festiwalu Nauki i Sztuki Chochliki wzięły udział w zabawach ruchowych prowadzonych metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Zajęcia odbyły się na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Udział w Festiwalu okazała się doskonałym pomysłem gdyż podczas ćwiczeń dzieci doskonale się bawiły a przeznaczona na zajęcia godzina minęła nie wiadomo kiedy.Do przedszkola dzieci wróciły żałując, że następny Festiwal odbędzie się dopiero za rok.

 

Koncert edukacyjny "Dłubcoki"

24.04.2017

Podczas dzisiejszego koncertu towarzyszyliśmy młodej lutniczce, która bardzo chciała zrobić niezwykły instrument -gadającą mandolinę. Oglądając przedstawienie poznaliśmy różne instrumenty strunowe i przekonaliśmy się jak ważna w życiu każdego człowieka jest przyjaźń.


Wielkanoc w przedszkolu

12.04.2017

Od wczesnego ranka przedszkolaki z Baśniowego Zamku wyczekiwały upominków od Wielkanocnego Zająca. Dzieci widziały ślady bytności zająca w przedszkolu, więc z chęcią i radością rozwiązywały zagadki i wypełniały zadania pewne, że gdzieś w zakamarkach przedszkola czekają na nich świąteczne upominki. Po emocjach związanych z prezentami, wszyscy zasiedliśmy przy wspólnym świątecznym stole, by podzielić się jajkiem, złożyć życzenia i zjeść tradycyjne wielkanocne potrawy.

Warsztaty wielkanocne

05-10.04.2017

Warsztaty świąteczne to doskonała okazja by dzieciom, ich rodzicom i rodzeństwu przypomnieć o wielkanocnych tradycjach i wprowadzić w świąteczny nastrój. Podczas tegorocznych spotkań dzieci wraz z rodzicami dekorowały własnoręcznie upieczone mazurki i wykonywały różnorodne wielkanocne ozdoby.

Wycieczka do Palmiarni

04.04.2017

Elfy wybrały się dziś do poznańskiej Palmiarni by podziwiać egzotyczne rośliny, ich kwiaty i owoce. Wycieczka okazała się tym przyjemniejsza, ż dzięki pani przewodniczce Elfiki mogły spróbować niektórych owoców.

Koncert edukacyjny

27.03.2017

"Ciachuciachańce" to wycinankowe opowieści za pomocą których Filharmonia Pomysłów opowiedziała nam o wspaniałym łowickim regionie. Dzięki prowadzącej, ubranej w tradycyjny kolorowy strój, jej  wesołym, ludowym przyśpiewkom i pieśniom obrzędowym poczuliśmy klimat łowickiej wsi i z prawdziwą przyjemnością gościliśmy w niej kilka chwil.

Wiosenne kąciki w przedszkolu

Rozstrzygnięcie konkursu "My też byłyśmy dziećmi"

16.03.2017

Dzisiaj w sali Smoków nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie "My też byłyśmy dziećmi". Zadaniem uczestników było dopasowanie współczesnych zdjęć 13 pracowników przedszkola do ich zdjęć z dzieciństwa. Zwyciężczynią konkursu, z liczbą 11 trafień, została Natalka z Chochlików. Drugie miejsce zajęli Olga z Elfów i Patryk z Czarodziejów. Na trzecim miejscu uplasowały się Nadia z Elfów i Laura z Chochlików. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zabawie.

Warsztaty w Muzeum Narodowym

15.03.2017

Chochliki uczestniczyły dziś w warsztatach "Gra w kolory" w poznańskim Muzeum Narodowym. Podczas zajęć dzieci zwracały szczególną uwagę na barwy obrazów i wrażenie, jakie wywołują one w oglądającym. Przedszkolaki dowiedziały się również które z barw nazywamy podstawowymi i jak powstają barwy pochodne. Na zakończenie warsztatów Chochliki malowały własne obrazy wykorzystując barwy ciepłe i zimne.

Koncert edukacyjny

09.03.2017

"Wiklinioki" to opowieści płynące prosto z wielkopolskiej wsi pełne gwarowych przyśpiewek i muzyki płynącej ze starych regionalnych instrumentów. Dzięki dzisiejszemu koncertowi dzieci poznały tak rzadkie instrumenty jak sierszeńki, dudy czy kozioł biały oraz zwyczaje związane z powitaniem wiosny.

Wyjście do pierwszej siedziby naszego przedszkola

6.03.2017

Z okazji 35-lecia "Baśniowego Zamku" i realizacji związanego z tym projektu dzieci ze wszystkich grup odwiedziły pierwszą siedzibę naszego przedszkola, która mieści się na ulicy Stróżyńskiego. Pomieszczenia dawnego przedszkola zajmuje dziś Piątkowska Szkoła Społeczna. Jej dyrekcja i nauczyciele serdecznie przywitali odwiedzających przedszkolaków i zaprosili do zwiedzania szkoły.


Zajęcia otwarte w grupie Chochliki

28.02.2017

Temat dzisiejszych zajęć dotyczył bardzo lubianych przez dzieci zwierząt czyli kotów. Podczas zajęć dzieci poznały najważniejsze cechy i zwyczaje kotów. Dzieci układały zwierzęta z figur geometrycznych, wykonały kocią gimnastykę , rozpoznawały  ślady i odzwierciedlały sposób poruszania się podczas masażu balonikami. Niewątpliwą atrakcją zajęć była wizyta kotki Pysi i jej właścicielki.

Koncert w Katedralnej Szkole Muzycznej I stopnia

21.02.2017

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły dziś w koncercie, podczas którego wystąpili uczniowie Katedralnej Szkoły Muzycznej. Przedszkolaki z wielką uwagą i zaciekawieniem oglądały swoich starszych kolegów prezentujących swoje talenty aktorskie, wokalne i muzyczne.

Koncert edukacyjny

13.02.2017

Filharmonia Pomysłów zaprosiła nas dzisiaj na kurpiowskie pogaduszki. Podczas koncertu :Ecie plecie" dzieci poznały przyśpiewki, tance i obrzędy Kurpiów. A wszystko to w formie humorystycznej opowieści dwóch panien zakochanych w tym samym kawalerze.

Dzień Babci i Dziadka

26.01.2017

Dzień Babci i Dziadka to jeden z najbardziej niezwykłych dni w przedszkolnym kalendarzu. Tego dnia wszystkie dzieci dziękują babciom i dziadkom za całą miłość, uwagę i czas im poświęcony. Tak więc dziś w całym przedszkolu rozbrzmiewały wykonywane z wielkim zapałem:  wiersze, piosenki i inscenizacje, które u przybyłych gości wywoływały radość i wzruszenie.

Wycieczka do Hydropolis

23.01.2017

Wycieczka do Wrocławia to element realizowanego projektu „Woda”. We Wrocławiu Smoki zwiedzały Hydropolis w którym dzieci mogły dowiedzieć się m.in skąd się wzięła woda, ile jest wody w naszym organizmie i ile dostarczamy jej jedząc poszczególne produkty. Oglądały wynalazki związane z wodą, zwierzęta żyjące na dnie oceanów, modele statków i zwiedzały batyskaf. Dzieci były zachwycone wycieczką, co uwieczniły na szkicach w drodze powrotnej do Poznania :)

 

Poznańskie Kolędowanie Przedszkolaków

12.01.2017

Elfiki wzięły dziś udział w Kolędowaniu Przedszkolaków, które odbyło się w Przedszkolu im. Królewny Śnieżki. Dzieci biorące udział w spotkaniu wykonały kolędy i pastorałki. Miały również okazję wysłuchać kolęd granych na trąbce i śpiewanych przez panią śpiewaczkę.

Koncert edukacyjny

19.12.2016

'Drewniolce" to koncert ukazujący dzieciom świat zabawek popularnych w czasach gdy ich rodzice i dziadkowie byli dziećmi. Artyści pokazali dzieciom jak wspaniale można bawić się drewnianymi i ceramicznymi zabawkami. Niewątpliwą atrakcją koncertu było zaproszenie dzieci na scenę i wspólna zabawa z aktorami.

Jasełka, Wigilia

15.12.2016

Dzisiejszy uroczysty dzień rozpoczęliśmy pięknymi Jasełkami przygotowanymi przez dzieci i panie z grupy Smoki. Wesołe kolędy i taniec aniołków sprowadziły do nas Gwiazdora, który przyniósł dzieciom długo wyczekiwane upominki. A później wszyscy spotkaliśmy się przy wspólnym świątecznym stole, by podzielić się opłatkiem, złożyć sobie świąteczne życzenia i zjeść tradycyjne wigilijne potrawy.

 

Warsztaty świąteczne

09-14.12.2016

Aby wprowadzić dzieci i rodziców w świąteczną atmosferę zaprosiliśmy wszystkich do udziału w warsztatach świątecznych podczas których, ozdabiali pierniki i wykonywali różne świąteczne ozdoby. Aż miło było patrzeć na zaangażowanie dzieci i dorosłych, dzięki którym pierniki zmieniały się w kolorowe cudeńka, a na stołach pojawiały się kolorowe świąteczne dekoracje.

 

Wycieczka do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie

07.12.2016

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie wybraliśmy się na warsztaty świąteczne w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Na miejscu powitał na przemiły Pan Choinka i zaprosił dzieci na przedstawienie pod tytułem "Wizyta Bałwanka". Rozbawione i zachwycone spektaklem dzieci własnoręcznie ozdobiły piernikowe serca i wysłuchały krótkiej historii o o tym świątecznym przysmaku. Wielkie emocje wzbudziła w dzieciach wizyta w oborze i oglądanie żywych zwierząt gospodarskich.To była wspaniała wycieczka.

Mikołajki

06.12.2016

Mikołajki to jeden z bardziej oczekiwanych i lubiany przez przedszkolaki dni w roku. Od samego rana dzieci niecierpliwie wyglądały śladów Mikołaja i pozostawionych przez niego upominków. Wszystkie dzieci, zanim otrzymały prezenty, musiały wykonać różnorodne zadania przygotowane specjalnie na tę okazję. A ponieważ w Baśniowym Zamku mieszkają wspaniałe, grzeczne dzieci, każdy dostał od Mikołaja upominek w postaci książki i kalendarza adwentowego.

Warsztaty literackie

01.12.2016

Indiańską przygodę przeżyły dziś w Księgarni Z Bajki Chochliki. Bardzo ciekawe warsztaty oparte na książce "Jak mama została Indianką" pozwoliły dzieciom przenieść się w świat fantazji i indiańskich przygód.

Spektakl "Ojczyzna"

30.11.2016

Smoki były dziś w Teatrze Polskim na spektaklu pt.:"Ojczyzna". Wielkim zaskoczeniem dla dzieci było to, że były one nie tylko widzami, ale również uczestnikami przedstawienia i razem z aktorami odkrywały co dla nich znaczy słowo "Ojczyzna".

Andrzejki

30.11.2016

Dziś Andrzejki, czas wróżb, dzięki którym można dowiedzieć się co czeka nas w przyszłym roku. Odkrywanie przyszłości to bardzo ciekawe zajęcie, dlatego przedszkolaki z wielką ochotą wzięły udział w zabawach przygotowanych przez panie nauczycielki. Ulubioną wróżbą dzieci jest lanie wosku i odczytywanie przyszłości z powstałych figur.

Zakończenie projektu edukacyjnego "Marchewka"

29.11.2016

Przez ostatnie trzy tygodnie Skrzaciki starały się jak najdokładniej poznać jedno z bardziej lubianych przez dzieci warzyw - marchewkę. Efektem tych starań były marchewkowe prace plastyczne, potrawy, soki i eksperymenty. Zakończenie projektu Maluszki świętowały ze swoimi rodzicami, którzy chętnie włączyli się do wspólnej zabawy.

Koncert edukacyjny "Wisłowianki"

28.11.2016

dzisiejszy koncert Filharmonii Pomysłów rozpoczął się legendą o tym, jak powstała Wisła, najdłuższa rzeka Polski. A potem razem z Wisłą i mieszkającą w niej wielką rybą przemierzaliśmy nasz kraj poznają tańce ludowe charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski.

Bal Pluszowego Misia

25.11.2016

Bal Pluszowego Misia to impreza bardzo wesoła i lubiana przez wszystkie dzieci i ich misie. Tego dnia mają one niepowtarzalną okazję bawić się razem na prawdziwym przedszkolnym misiowym balu. Dodatkowo nasz bal wypełniony był różnymi atrakcjami dla Znawców Pluszowych Misiów: układanie puzzli czy degustowanie misiowego przysmaku to tylko przykładowe konkurencje podczas których dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę o misiach.

 

Koncert "Zaczarowany klucz"

22.11.2016

Smoki uczestniczyły dziś w przepięknym koncercie muzyki Witolda Lutosławskiego, do której teksty napisał Julian Tuwim. Koncert zrobił na dzieciach wielkie wrażenie, zachwycone wróciły do przedszkola. Dodatkową atrakcją koncertu było to, że występowała tam Mama Franka.


Wizyta pani historyk i policjantów w Smokach

21., 23.11. 2016

W poniedziałek dzieci z grupy Smoki gościły p. historyk. Dzięki temu miłemu spotkaniu przedszkolaki mogły uzyskać odpowiedzi na wiele pytań związanych z trudnym tematem projektu "Ojczyzna". W środę zaś Mama Julki razem ze swoim Kolegą, opowiedzieli dzieciom o swojej pracy policjanta.

 

Lekcja historii w Smokach

18.11.2016

Smoki gościły dzisiaj Rodziców Krzysia, którzy dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom wzbogacili projekt "Ojczyzna" realizowany w grupie. Dzieci obejrzały krótki film o Polsce, wysłuchały fantastycznie przekazanej przez Tatę Krzysia porcji historii a Mama Krzysia uczyła je jednego z polskich tańców narodowych.

 

Lekcja biblioteczna Chochlików

17.11.2016

Na spotkanie z ciekawą książką oraz zwiedzanie biblioteki, zaprosiły Chochliki, panie Bibliotekarki z Biblioteki Raczyńskich w ODK "Dąbrówka".

Spotkanie z policjantką

16.11.2016

O tym jak bezpiecznie zachowywać się w różnych codziennych sytuacjach opowiadała i pokazywała dziś dzieciom pani policjantka. Wszystkie przedszkolaki z uwagą przysłuchiwały się słowom naszego gościa i na pewno wyniosły ze spotkania wiele cennych informacji.

Wycieczka do drukarni

15.11.2016

Dzisiaj, w ramach realizowanego projektu "Książka" Chochliki odwiedziły niewielką drukarnię na Ostrowie Tumskim. Dzięki wycieczce dzieci dowiedziały się jak wygląda proces przygotowywania do druku, drukowania, cięcia i pakowanie zamawianych w drukarni materiałów.

Wizyta Skrzatów u strażaków

14.11.2016

Podczas dzisiejszej wizyty w Strażnicy Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr V na os. Chrobrego Skrzaciki zgłębiały tajniki zawodu strażaka. Szczególne zainteresowanie dzieci wzbudziły wozy strażackie pełne tajemniczego sprzętu oraz hełm strażacki, po założeniu którego, każdy maluch poczuł się jak prawdziwy strażak.

Wycieczka Skrzatów do Biblioteki Raczyńskich.

09.11.2016

Nasze Skrzaciki gościły dzisiaj w Bibliotece Raczyńskich mieszczącej się w ODK "Dąbrówka". Podczas wizyty dzieci poznały bibliotekę, dowiedziały się gdzie znajdują się książki dla dzieci i wypożyczyły książki o marchewkach.

 

Przedstawienie "Co się śni zwierzętom?"

08.11.2016

Dzisiaj obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez p. dr Katarzynę Sadowską oraz studentki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Podczas spektaklu uczestniczyliśmy w trudnym procesie zasypiania misia Krzysia i sennych marzeniach jego i i jego przyjaciół, którzy śnili o różnych egzotycznych zwierzętach.

Przedstawienie "Sklep z zabawkami"

07.11.2016

Przedstawienie Teatru "Urwis" opowiadające o chłopcu, który nie lubił, nie szanował swoich zabawek i nie chciał się nimi bawić, zachęcało dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Latawcowy zawrót głowy

28.10.2016

To już trzecia edycja konkursu latawcowego. W tym roku nasze dzieci, razem z rodzicami, przygotowały ok 20 fantazyjnych, kolorowych latawców, które dzisiejszego popołudnia przeszły "podniebną próbę". Mimo niesprzyjającej aury, dzieci i rodzice dzielnie próbowali wzbić swoje dzieła w powietrze. Niektóre próby zakończyły się sukcesem, niektórzy, z różnych przyczyn, musieli się poddać, ale wszyscy spędzili wesołe, rodzinne chwile i to cieszy najbardziej.

 

Wyjście na cmentarz

26-28.10.2016

Kultywując polskie zwyczaje, w tygodniu poprzedzającym Święto Wszystkich Świętych, zapaliliśmy znicze na grobach na pobliskim cmentarzu.Wyjście na cmentarz oraz rozmowy o wszystkim co wiąże się z 1 listopada to tradycja w naszym przedszkolu. Na cmentarz na os. Chrobrego wybrały się wszystkie młodsze grupy. Smoki zaś pojechały na Cmentarz Naramowicki, by uczcić pamięć swojej koleżanki Mai.

Pasowanie na przedszkolaka

27.10.2016

Dzisiaj kolejna grupa Maluszków symbolicznie dołączyła do grona przedszkolaków. Po wspaniałym programie artystycznym, wykonanym z wielkim zaangażowaniem, w obecności najbliższych, każde dziecko zostało  pasowane na przedszkolaka. Obecni podczas imprezy wojowie z Grupy Swarożyc przybliżyli widzom historię pasowania na rycerza.

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

26.10.2016

Spacerując po alejkach ogrodu Czarodzieje poszukiwali jego mieszkańców. Jak na prawdziwych przyrodników przystało dzieci używały lup i lornetek, które ułatwiały im obserwacje.

Warsztaty dyniowe

26.10.2016

W dniu 26.10.2016 w grupie Elfy "Baśniowego Zamku" odbyło się wielkie wycinanie dyni i smakowanie specjałów przygotowanych właśnie z tego warzywa. Była to przepyszna zupa dyniowa a'la szef kuchni "Baśniowego Zamku", dyniowo- jabłkowa marmolada, dyniowo - pomarańczowy słodki przecier oraz ciasto dyniowe przygotowane własnoręcznie przez nasze Elfy. Małym psikusem było pojawienie się na stole przecieru pomidorowego, co zauważyli wszyscy smakujący dania.
Warsztaty zaowocowały przepięknie wydrążonymi lampionami o fantastycznych kształtach: batmana, kruka, sowy, i wielu różnych buziek, wyciętymi przez dzieci z dużą pomocą rodziców. Lampiony z dyni umilały nam leżakowanie. Serdecznie dziękujemy za udział w warsztatach i zapraszamy niebawem ponownie.

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

25.10.2016

Podczas wczorajszego spaceru po Ogrodzie Botanicznym elfy i Chochliki poszukiwały ulubionych drzew Pani Jesieni. Na całe szczęście Pani Jesień ułatwiła dzieciom pracę zostawiając na drzewach swoje ślady. Dzięki temu udało się odnaleźć tak niesamowite okazy jak drzewo ciasteczkowe, miłorząb czy kasztan jadalny. Dodatkową atrakcją wycieczki było spotkanie "oko w oko" z wiewiórką, która w ogrodzie robiła zapasy na zimę.

Koncert edukacyjny

24.10.2016

Dzięki festiwalowi "Włóczkowańce", w którym wzięliśmy dziś udział poznaliśmy góralską muzykę, tańce i elementy tradycyjnego, góralskiego stroju. Wszystkich zachwycił zbójecki taniec w wykonaniu chłopców ze starszych grup.

Teatrzyk "W magicznym zamku"

18.10.2016

Podczas przedstawienia Teatru Kulturka dzieci poszukiwały zaginionych bajek, które ukrył i poplątał niesforny chochlik. Za każdą rozwiązaną zagadkę dzieci otrzymywały prezent w postaci piosenki z tej właśnie bajki. Okazało się, ze nasze przedszkolaki nie tylko doskonale znają bajki, ale równie dobrze śpiewają piosenki z nimi związane. Był to więc wspaniały wspólny koncert.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2016

Dzisiaj spotkaliśmy się na uroczystości z okazji święta pracowników oświaty. Podczas spotkania wystąpiły dzieci ze wszystkich grup. Ich tańce, wiersze i piosenki, wykonywane z wielkim zaangażowaniem, zachwyciły zaproszonych gości. Bardzo miłym gestem były życzenia i kwiaty, które w imieniu Rodziców przekazał p. Sadowski, przedstawiciel Rady Rodziców.

 

Koncert edukacyjny

03.10.2016

Delikatna Baletnica, mający trudności z zaśnięciem Skrzat i mnóstwo pięknych kołysanek - taki właśnie był nasz dzisiejszy koncert "Lulajki", podczas którego próbowaliśmy uśpić Skrzata i jego pluszowe misie.


Dzień Chłopaka

30.09.2016

Dzisiejsze święto każda z grup świętowała w inny sposób, ale wszystkie atrakcje przygotowane były z myślą o naszych superchłoakach!

Wycieczka do Muzeum Star Wars

27.09.2016

Dzieci z grupy Smoki wybrały się na wycieczkę do Witaszyc, do muzeum poświęconego bohaterom znanej na całym świecie sagi Star Wars. W muzeum zgromadzono największą w Polsce kolekcję pamiątek związanych z tym lubianym przez małych i dużych filmem. Bliskie spotkanie z filmowymi ulubieńcami było wielkim, wspaniałym przeżyciem dla Smoków, a podróż pociągiem, którym do Witaszyc udały się dzieci stanowiła dodatkową atrakcję wycieczki.

Hipoterapia

12.09.2016

Wielką radość sprawiła przedszkolakom wizyta koników ze stadninyj "Kawalkada". Dzieci chętnie dosiadały swoich ulubionych koni, wiele zdecydowało się spróbować jazdy na większym niż w ubiegłym roku koniu. Swoją konną przygodę rozpoczęły również Skrzaciki, które, zachęcone przykładem p. Darii, zaprzyjaźniały się z końmi.

 

Spotkanie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego

12.09.2016

Zagadnienia związane z bezpiecznym podróżowaniem samochodem oraz poruszaniem się po drogach pieszo i rowerem, przybliżyli dzieciom z grup Elfy, Chochliki i Smoki funkcjonariusze z Inspekcji Transportu Drogowego. Ciekawe zagadki, pytania i zadania pozwoliły przedszkolakom pochwalić się swoją wiedzą, ale również zdobyć wiele nowych, ważnych informacji. Sympatycznym zakończeniem spotkania było spotkanie z Krokodylem - maskotką Inspekcji oraz oglądanie samochodu używanego podczas kontroli pojazdów.


Koncert edukacyjny Jantarynki"

05.09.2016

Wraz z nowym rokiem szkolnym wznawiamy współpracę z Filharmonią Pomysłów. Podczas dzisiejszego koncertu przenieśliśmy się nad piękny Bałtyk, by poznać legendy związane z tym morzem. Ponadto, jako dzielni piraci, wraz z niebieskim kotem poznaliśmy budowę statku i udaliśmy się w muzyczno - ruchową morską podróż pełną wesołych przygód.