Z życia przedszkola ...

 

W naszym przedszkolu zapewniamy dzieciom:


 • Poczucie bezpieczeństwa poprzez stały harmonogram, niezmienne punkty w ciągu dnia;
 • Zdrowe odżywianie - uczestniczymy w projekcie "Zdrowy Przedszkolak", podajemy dzieciom zróżnicowane, pełnowartościowe posiłki urozmaicone warzywami, owocami, kiełkami; stosujemy mąkę pełnoziarnistą, pieczywo żytnie, razowe, z dodatkiem ziaren....
Więcej…

 

Teatr Krokodyl "Pastorałka"

11.12.2017

Podczas dzisiejszego przedstawienia Teatru Krokodyl poczuliśmy już klimat świąt - na scenie pojawił się Gwiazdor z workiem prezentów, Aniołek i diabły. Dzieci oprócz obejrzenia zabawnego spektaklu dowiedziały się także, że trzeba być uczciwym i dobrym człowiekiem, bo tylko tacy ludzie otrzymają prezenty od Gwiazdora oraz będą wiedli spokojne i szczęśliwe życie. Przypominanie o takich wartościach jest bardzo ważne dla przedszkolaków, szczególnie w okresie przedświątecznym.Muzeum Rogala

08.12.2017

Grupa Czarodziejów wybrała się na wycieczkę do Muzeum Rogala, gdzie wzięła udział w warsztatach. Dzieci dowiedziały się jakie składniki są używane do produkcji Rogali Świętomarcińskich, wysłuchały legendy o powstaniu Rogalu, poznały elementy gwary poznańskiej, wspólnie wypiekały Rogale przy użyciu tradycyjnych narzędzi, a także miały możliwość ich degustacji. Na końcu każdy otrzymał Certyfikat Czeladnika. Przy okazji przedszkolaki wybrały się na spacer po Starym Rynku, gdzie podziwiały świąteczne dekoracje oraz o godz. 12:00 oglądały trykające się koziołki ubrane w stroje Mikołaja.

 

Mikołajki

06.12.2017

W końcu nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich dzień - odwiedził nas św. Mikołaj! Zostawił dla wszystkich dzieci upominki, które przedszkolaki otrzymały dopiero po wykonaniu różnych zadań. Prezenty oczywiście schowane były w wyczyszczonych specjalnie na tę okazję butach. Dziś uśmiech nikomu nie schodził z twarzy, a miłym akcentem były zdjęcia robione z Mikołajem. Dzieci obiecały, że będą przez następny rok bardzo grzeczne, bo już nie mogą się doczekać kolejnych odwiedzin.

 

Trening pokazowy Lecha Poznań

05.12.2017

"Lech Poznań Football Academy" prowadzi w naszym przedszkolu zajęcia dodatkowe z piłki nożnej. Dzisiaj trenerzy zaproponowali wspólny trening dla wszystkich przedszkolaków. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy, gdzie poprzez zabawy tematyczne zagłębiały tajniki tego sportu. Podczas zimowej przygody czy wcielenia się w piratów czas minął bardo szybko, przyjemnie i w duchu sportu. Pamiętajmy, że ruch to zdrowie, a także dobra zabawa.

/

 

Koncert edukacyjny "Monia Kakofonia"

04.12.2017

Gdzie podziała się Monia Kakofonia? Miała tu być, a jest tylko pani praczka sprzątaczka. W dodatku pięknie śpiewa i nie chce zdradzić swojego imienia... To Monia Kakofonia się przebrała i chce ukraść najstarszy instrument świata! Próbuje tego dokonać przy pomocy magicznych przedmiotów, jednak coś poszło nie tak - przedmioty te nie pomagają ludziom mającym złe zamiary. Monia Kakofonia została zdemaskowana, a najstarszym instrumentem świata okazał się głos, którego nie da się ukraść, ponieważ jest z nami od zawsze na zawsze.


Andrzejki

30.11.2017

Tradycją w naszym przedszkolu jest obchodzenie Andrzejek i sprawdzanie naszej przyszłości. W tym roku były to wróżby wyjątkowe, bo oprócz polskich poznaliśmy także szkockie - w ramach projektu edukacyjnego "Szkocja". Okazało się, że jest kilka różnic, jednak nowe wróżby również dzieciom bardzo się podobały. Każda grupa lała też wosk i wspólnie próbowała odczytać, co przyniesie los.

 

Zakończenie projektów "Ziemniak" i "Jabłko"

27.11.2017

Grupy Skrzatów i Elfów, w ramach podsumowania swoich projektów, postanowiły przygotować krótki program artystyczny dla rodziców zakończony ogniskiem. Występy dzieci zachwyciły wszystkich, a dzięki ciekawym konkursom uczestnicy poczuli nutkę rywalizacji. Obieranie jabłka, aby została jak najdłuższa skórka, rzut ziemniakami do obręczy, przekładanie ziemniaka pod kurtką czy przejście z jabłkiem na łyżce to tylko część atrakcji. Miłym akcentem był także wspólny poczęstunek jabłkowo-ziemniaczany przygotowany przez rodziców, a pieczone jabłuszka i ziemniaki z ogniska smakowały wszystkim.

 

Warsztaty pszczelarskie

27.11.2017

Grupy Elfów, Chochlików, Czarodziejów i Smoków wzięły dzisiaj udział w niezwykle interesujących warsztatach pszczelarskich. Dzieci miały możliwość poznać bliżej pracę pszczelarza, a także zwyczaje tych najbardziej potrzebnych Ziemi owadów. Przedszkolaki zobaczyły jak wyglądają pszczele plastry i mogły ich dotknąć, próbowały miodu i pyłku kwiatowego oraz własnoręcznie wykonały świeczkę z wosku pszczelego. Główną atrakcją był szklany ul, gdzie pracowało ponad 3000 żywych pszczół! Dzieci z warsztatów wyszły bardzo zadowolone, z nową wiedzą oraz z drobnymi upominkami.

 

Warsztaty o jabłku

22.11.2017

W ramach projektu "Jabłko" Elfy odwiedziły Ogród Ekologiczny "Gładysiakowie", gdzie wzięły udział w warsztatach pt.: "Rumiane jabłuszko". Tam poznały historię jabłek, dowiedziały się o cennych witaminach, które zawierają te owoce, odwiedziły sad, robiły sok oraz pyszny mus, a także jabłkowe lizaki na patyku.

 

Warsztaty o ziemniaku

22.11.2017

Jedną z aktywności w ramach projektu "Ziemniak" w grupie Skrzatów były warsztaty pt.: "Pyry pieczone" w Ogrodzie Ekologicznym "Gładysiakowie". Dzieci dowiedziały się jak inaczej można nazywać ziemniaki, skąd one do nas przyjechały, bawiły się w "pyrkowe zabawy", zobaczyły jak sadzić i kopać ziemniaki, a także miały okazję skosztować pieczonych pyr w mundurkach. Na pamiątkę wycieczki każde dziecko dostało topinambur.

 

Teatr Krokodyl "Przygody Wróbelka Elemelka"

21.11.2017

Z wielką radością kolejny raz gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Krokodyl. Tym razem z ogromnym zainteresowaniem dzieci śledziły losy Wróbelka Elemelka. Ptaszek zaprosił do siebie gości, lecz nikt nie przyszedł - wszyscy wylecieli do ciepłych krajów! Na dodatek Elemelek poparzył się gorącymi ziemniakami. Dzięki wspólnym śpiewom i pomocy przedszkolaków Wróbelek dowiedział się jakie ptaszki zimują w naszym kraju - tych gości warto zapraszać na wspólne zimowe wieczory.


Koncert edukacyjny "Sztaba Bum-Bum"

13.11.2017

Podczas kolejnego koncertu Filharmonii Pomysłów razem z Niebieskim Kotem poznaliśmy złodzieja instrumentów - Sztabę Bum-Bum! Mogliśmy wysłuchać także nowego, dziwnego brzmienia, którym okazał się dźwięk balafonu. Dzięki pomocy dzieci i zabawie kapeluszowej udało nam się odczarować Sztabę, który już nigdy więcej nie kradł muzyki. Już nie możemy się doczekać kolejnego koncertu.

 

Wyjście Elfów do Biblioteki Raczyńskich

10.11.2017

Podczas wizyty Elfów w jednej z filii Biblioteki Raczyńskich znajdującej się w ODK "Dąbrówka", dzieci dowiedziały się jak wypożyczać książki za pomocą karty bibliotecznej, jak o nie dbać oraz tego, że książki należy oddawać w odpowiednim terminie. Wypożyczyły także książki o jabłku, które przydadzą się podczas realizowania projektu.

 

Pasowanie na przedszkolaka

09.11.2017

Wszystkie Skrzaty długo czekały na ten dzień - dzisiaj oficjalnie dołączyły do grona przedszkolaków! Dzieci zaprezentowały gościom pięknie przygotowane tańce, piosenki oraz wiersze, a następnie zostały pasowane na przedszkolaka. Występy zakończyły się pokazem wojów z Grupy Swarożyc. Ten dzień był bardzo miły i uroczysty.

 

Koncert edukacyjny "Niechmiech Śmiech"

07.11.2017

Kolejny raz przedszkolaki przeniosły się, dzięki Filharmonii Pomysłów, w magiczny świat instrumentów muzycznych. Tym razem poznały akordeon o wdzięcznym imieniu Kordzik. Nasz bohater był bardzo nieśmiały. Na szczęście jest to uleczalne! Wystarczy garść miłych słów, łyżka stołowa wiary w siebie, szczypta dystansu do siebie i powstaje cudowna mikstura zwana "Wstydziołkiem". Po wypiciu leku Kordzik pozbył się na zawsze wstydu i zagrał dzieciom piękny koncert, bez pomocy których nie udałoby się uwarzyć eliksiru.

 

Wycieczka na pocztę

06.11.2017

Grupa Elfów wybrała się na pocztę, żeby wysłać list. Na miejscu dzieci dowiedziały się jak to zrobić, do czego służy znaczek pocztowy oraz osobiście wrzucały list do skrzynki.

 

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

31.10.2017

Podczas warsztatów w Ogrodzie Botanicznym grupa Smoków próbowała odkryć sekrety niezwykłych drzew. Jak zbudowane jest drzewo? Do czego służą liście, a do czego kora? Na te i inne pytania przedszkolaki uzyskały odpowiedź podczas spaceru po Ogrodzie.

 

Wyjście do sklepu rowerowego

27.10.2017

Na zakończenie projektu "Rower" grupa Czarodziejów wybrała się na wycieczkę do sklepu rowerowego. Na miejscu dzieci oglądały różne rodzaje rowerów oraz akcesoria, zadawały pytania wcześniej przygotowane w przedszkolu i były bardzo zaskoczone ilością i różnorodnością jednośladów. Mogły się także popisać wiedzą zdobytą w ramach projektu odpowiadając na pytania sprzedawców.


Bal Kolorów

26.10.2017

Tego dnia w naszym przedszkolu było bardzo kolorowo! To za sprawą strojów dzieci, które pięknie przebrały się z okazji Balu Kolorów. Zabawa zaczęła się od prezentacji wierszy i piosenek związanych z kolorami, które przygotowały przedszkolaki. Następnie dzieci musiały zmierzyć się z jesiennymi zagadkami, a także stworzyć jesienną postać z balona, liści, sznurka i innych materiałów. Okazało się, że ich wyobraźnia nie zna granic i powstały prawdziwe cuda. Oczywiście nie zabrakło także swobodnych tańców do dziecięcych przebojów.


Teatr Krokodyl "Tadek Niejadek, Babcia i Dziadek"

25.10.2017

Dzisiaj ponownie gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Krokodyl. Tytułowy bohater przedstawienia nie lubi jeść - dopiero spacer z Dziadkiem i nieoczekiwana przygoda z balonem sprawiają, że Niejadek zmienia zdanie. Podczas spektaklu nie zabrakło wspólnej zabawy z dziećmi, bez których nasz Tadek nie mógłby wrócić na ziemię do kochających dziadków. Przedszkolaki dowiedziały się również jak zdrowo się odżywiać, żeby prawidłowo rosnąć.

 

Serwis rowerowy i wypożyczalnia rowerów miejskich

13.10.2017, 16.10.2017

W ramach projektu "Rower" realizowanego w grupie Czarodziejów dzieci wybrały się do pobliskiego serwisu rowerowego, aby zobaczyć jak wygląda praca serwisanta. Na miejscu zadały panu nurtujące pytania i mogły się przyjrzeć różnym ciekawym sprzętom. Po drodze do serwisu dzieci zadawały przechodniom pytania z wcześniej przygotowanej w przedszkolu ankiety. Następną wycieczką związaną z projektem było wyjście do wypożyczalni rowerów miejskich przy przystanku PST. Przy okazji dzieci szukały również ścieżek rowerowych z pomocą mapy rowerowej Poznania. Czarodzieje przypomniały sobie również zasady bezpiecznego zachowania się na skrzyżowaniu podczas przechodzenia przez jezdnię.

 

Dzień Edukacji Narodowej

12.10.2017

Podczas obchodów dzisiejszego Dnia Edukacji Narodowej wystąpiły dzieci ze wszystkich grup. Elfiki przywitały gości wierszem i zaprosiły na występy. Dzieci były przejęte i bardzo się starały, aby przygotowane piosenki, tańce i wiersze zaprezentować jak najlepiej. Uśmiechy i gromkie brawa były najlepszym dowodem na to, że wszystko się udało. Miłym akcentem na koniec były życzenia odraz wręczenie kwiatów od przedstawiciela Rady Rodziców - p. Katarzyny Kortus.

 

Warsztaty rowerowe i motocyklowe

04.10.2017

W ramach projektu "Rower" w grupie Czarodzieje oraz projektu "Motocykl" w grupie Chochliki odbyły się dzisiaj warsztaty dotyczące fizyki w tych pojazdach, przeprowadzone przez Fundację Einsteina. Zajęcia dotyczyły takich tematów jak ciśnienie powietrza w oponach, utrzymanie równowagi na rowerze, wytwarzanie prądu w dynamie, napęd spalinowy i proces spalania paliwa w silniku. Wszystkie zagadnienia były realizowane w oparciu o rekwizyty, a dzieci brały czynny udział w zajęciach.

 

Koncert edukacyjny "Fantom Klawiaturnik"

02.10.2017

Podczas dzisiejszego koncertu przenieśliśmy się razem z Ministrem Szarpidrutem do Komnaty Zapomnianych Instrumentów. Tam przedszkolaki mogły wysłuchać brzmienia akordeonu, gitary czy saksofonu. Pod koniec przedstawienia udało się nawet odczarować fortepian! Nie brakowało humoru, popisów aktorskich, a dzieci bardzo chętnie angażowały się w zadania przygotowane dla nich. Oby więcej takich koncertów, podczas których nauka łączona jest z dobrą zabawą.

 

Dzień Chłopaka

29.09.2017, 02.10.2017

Tegoroczne święto chłopców było obchodzone w każdej grupie indywidualnie. Były m.in. słodkie przekąski, zabawy wymyślone przez chłopców, tańce na gazecie czy popcorn strzelający wprost z maszyny. Wszyscy: i chłopaki i dziewczyny, bawili się świetnie.

 

Hipoterapia

20.09.2017

Dzisiaj odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia z hipoterapii. Dzieci, stęsknione przez wakacje za konikami, z wielką chęcią podejmowały się jeżdżenia na nich. Niektórzy z lekką obawą, inni odważnie, ale najważniejsze  - na końcu zawsze z uśmiechem. Dzieci już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć i chętnie wymieniają się wrażeniami z jazdy!

 

Teatr Krokodyl "Krasnal Hałabała"

19.09.2017

Podczas dzisiejszego przedstawienia Teatru Krokodyl dzieci poznały niezwykłe przygody Krasnala Hałabały - ptaki zaproszone przez Hałabałę na placek z borówkami nie pojawiły się! Wspólnie z Babą Sabą i Panią Jesienią dzieci próbowały dowiedzieć się dlaczego tak się stało. Było dużo śmiechu, a także specjalne zadania dla dzieci, takie jak poznawanie warzyw po ich kształcie i zapachu czy deptanie kapusty w beczce.

 

Wyjście na przejście dla pieszych

13.09.2017

Dzisiaj grupa Chochlików postanowiła zastosować w praktyce wiedzę o ruchu drogowym zdobytą na zajęciach. Spacer edukacyjny dotyczył bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Chochliki obserwowały różne znaki drogowe, a także zachowanie samochodów na drodze. To był bardzo pouczający spacer.


 

Koncert edukacyjny "Trąbisław Trututański"

04.09.2017

Podczas pierwszego koncertu w nowym roku szkolnym dzieci poznały trzy instrumenty dęte blaszane: trąbkę, puzon i tubę.  Dowiedziały się jak każdy z nich brzmi - największe zainteresowanie wzbudził puzon naśladujący Formułę 1. Dzieci mogły także osobiście z pomocą niebieskiego kota porównać budowę tych instrumentów.


 
 • dsc_1829.jpg
 • p1070880 400x267.jpg
 • dsc01786 400x300.jpg
 • 20150928_111056.jpg
 • p1120233.jpg
 • pika2 400x267.jpg
 • p1120192.jpg
 • imgp0808 400x300.jpg
 • 20151016_171601.jpg
 • img_6864 400x267.jpg
 • dsc00457.jpg
 • p1120641.jpg
 • 20151023_130332.jpg
 • 20150702_1036321.jpg
 • dscn5444.jpg
 • 20150424_105553.jpg